Wpis z mikrobloga

Niedawno jakiś mirek pytał o bota do handlu, ale odpowiedź dostał jedynie od jakiegoś gówno-dexa że jego ludzie nad tym pracujo xd

Pociągne troche temat, pare tygodni temu szperałem troche w temacie ale większość tych botów ma model subskrypcji i to nie taniej a sam bot śmiga gdzieś u nich na serwie, więc w sumie nie wiadomo nawet jak do końca działa. Czyli lipa.

Na szczęście sporo giełd udostępnia swoje api, aktualnie robie swojego prostego bota do handlu na krakenie, dałem z siebie całe 30% i odziwo nawet działa. Nos mi troche zgarbaciał i zastanawiam się czy był by ktoś tym zainteresowany. Bo jeśli tak mógłbym zrobić go porządnie. Na razie główne założenia to prostota, żeby można go było wrzucić na malinke i otwarty kod
#kryptowaluty
  • 13
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: jak na razie wklepałem po prostu funkcje do komunikacji z krakenem, otwierania i zamykania pozycji i na próbe wrzuciłem to w pętli typu sprzedaj za x odkup jak ztanieje. Czyli niewiele, zastanawiam się czy jest sens to rozwijać
  • Odpowiedz
@utarefson: imo prosciej jest dodac plynnosc do pary np. USDC-BTC na jakims dexie i zarabiac na fee. Nie ma algorytmu, ktory bedzie dzialal caly czas i z automatu zarabial.
  • Odpowiedz
@utarefson: ja mam takiego bota zrobionego z 2 strategiami. jesli jestes zainteresowany rozwojem glownie dobrej strategii to priv. polaczenie do binance i jakas baza danych itp juz chodzi. pisalem w Javie
  • Odpowiedz
@yggdrasil: boty są, ale większość jest albo za grubym paywallem albo bardzo prosta i nie widziałem żeby cieszyły się zainteresowaniem, chyba że te wbudowane w giełde ale te sie aż proszą o trzepanie xd i nie każda giełda je ma
  • Odpowiedz
@atrick: to chyba jesteśmy na podobnym etapie, sam pisze w c++, tyle że to było pare dni pracy więc w sumie nie wiem , ale zakładam że strategie robi użytkownik, a bot ma mieć interpreter żeby ludzie nie znający się na programowaniu mogli je sensownie wprowadzać i handlować po swojemu a nie tak jak im na to pozwole
  • Odpowiedz
@utarefson: wszystko spoko, tylko co znaczy, ze strategie robi uzytkownik? Musi to byc dosc mocno modyfikowalne... bo bot w ktorym mozna sobie ustawic "kup gdy cena spadnie 10%, sprzedaj gdy wzrośnie 10%" to moim zdaniem szkoda czasu.
  • Odpowiedz
@mazaken: np plik tekstowy w którym użytkownik sam wpisze np. " para:btc/eur kup 1 jeśli cena < 20000" później kolejne warunki kupna/sprzedazy/zamkniecia pozycju według własnego uznania, część wartości może być podana w % zamiast konkretnej liczby +odniesienia np do wielkości ostatniej świecy itp. Grunt że każdy sam se tu wpisze co uzna za sensowne, to będzie jego strategia, może ją modyfikować kiedy chce. Później po prostu odpala exeka, program wczytuje strategie
  • Odpowiedz