Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie co myślał sobie jakiś geniusz z Apple, który wpadł na pomysł całkowitego wywalenia podpikselowego antialiasingu z MacOS. Ja wiem, że ich wbudowany wyświetlacz ma porządne DPI i nie potrzeba tam tej magii, ale no większość zewnętrznych monitorów ma poniżej 150 DPI i tekst na nich bez tego to jest jakaś pikselowa kupa xD
Naprawdę nie mogli zostawić tej opcji tylko dla zewnętrznych monitorów?

#macos #apple
  • 7
  • Odpowiedz
@59b862cef4: No niestety, też mnie to boli. A znasz może jakiś monitor ultrawide z odpowiednim DPI?
Przyzwyczaiłem się już trochę do tego efektu, ale za każdym razem jak popracuję trochę na wewnętrznym ekranie i potem patrzę na monitor zewnętrzny to moje oczy krwawią.
  • Odpowiedz
@ale_typ: Znać znam:
MSI PS341WU
LG 34WK95U
Oba mają rozdzielczość 5k2k, co przy 34' daje DPI około 160 czyli tyle co 4k 27'.

Ale nie kupisz ich, bo nie są nigdzie dostępne xD Sam poluje na nie już jakiś czas, pytam w sklepach o dostępność, ale nigdzie nie dostałem odpowiedzi sugerującej że mają wrócić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli że jak kupię maca mini i podepnę pod swój tani monitor 4K 27 cali… to będę mieć padakę?


@szczurek_87: Nie, na 4k jest spoko. Ale na 1080p na tekst nie da się patrzeć :P
  • Odpowiedz