Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, 3 dzień siedzenia żeby ogarnąć wcześniej działający serwer minecrafta po tym jak FS postanowił się zesrać

Raspian? #!$%@?, nie zbootuje bo nie, szukaj alternatyw
Manjaro? Zbootuje, ale szukaj 3 dni powodu dlaczego eth0 nie chce działać

Nie mam sił do tej #!$%@? #pdk
#raspberrypi
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KKK1337: chciałbym, ale żeby czytać dmesg muszę przetargać specjalnie telewizor pod router, żeby sprawdzić dlaczego się nie łączy... A ciągle odłączanie, podłączanie, analizowanie na sztywno i gonienie mnie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) po wifi bez problemu gnida działa, bezproblemowo łączę się po ssh
@KKK1337: Niestety. Tym bardziej #!$%@? fakt że ten monitor (a właściwie telewizor) mam, ale muszę go przenieść 10m dalej, specjalnie żeby cokolwiek zdiagnozować po kablu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jutro zapowiada się remanent zatem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NewEpisode: polecam jakiś terminal zamiast tego guano raspberry pi. Ewentualnie Oracle rozdaje darmowe VPS (sam na jednym trzymam serwer MC).

Niestety. Tym bardziej #!$%@? fakt że ten monitor (a właściwie telewizor) mam, ale muszę go przenieść 10m dalej, specjalnie żeby cokolwiek zdiagnozować po kablu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jutro zapowiada się remanent zatem( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NewEpisode: Nie musisz, możesz po złączu
@KKK1337: @Kryspin013: Wczoraj naprawiłem. Manjaro nie uruchamiało się po pierwszym boocie, Ubuntu w ogóle nie chciało bootować, DietPi za cholerę nie chciało połączyć się po ETH0.

Ale jakby ktoś przyszedł kiedyś z google bo Raspberry Pi 4B nie bootuje się - wystarczy przepiąć z HDMI1 na HDMI0 kabel i w partycji boot edytować config.txt i odkomentować linijkę "#hdmi_safe=1" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wczoraj spoiler zdradził
Fajnie fajnie, jakby ktoś trafił z google z problemem że nie chce tachac telewizora do routera żeby na raspberry pi wyświetlić pulpit, kup sobie taki gadget jak na zdjęciu.

To działa jak "kamerka internetowa" z tym że przechwytyujesz obraz z HDMI urządzenia, możesz odpalić to na laptopie albo nawet na telefonie po OTG.

nie jest to rozwiązanie na stałe, ale doraźnie sprawdza się super
KondProsty - Fajnie fajnie, jakby ktoś trafił z google z problemem że nie chce tachac...

źródło: comment_1656712135iV6jF8VcrLi8zyH7mB6lBc.jpg

Pobierz