Wpis z mikrobloga

To jest świetny przykład jak pięknie można manipulować danymi.

83% Ukraińców nie pracuje. Czy to prawda? Otóż nie.

Zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii
- prawie 40% wszystkich uchodźców to są dzieci w wieku przedprodukcyjnym, więc dość logiczne, że nie pracują.
- 10% stanowią emeryci i renciści niezdolni do pracy.
- prawie 10% wszystkich uchodźców zdolnych do pracy, pracuje na Ukrainie. Ludzie, którzy pracowali w ukraińskich korporacjach, dalej tam pracują a swoją pracę wykonują zdalnie z PL. Do tego dochodzą nauczyciele, którzy też swoją pracę wykonują zdalnie.

Przyjmując te liczby okazuje się, że 34% uchodźców zdolnych do pracy w ciągu 3 miesięcy znalazło tutaj zatrudnienie, a odejmując osoby które już pracują na Ukrainie wychodzi grubo ponad 40%. Polski rynek pracy nie jest z gumy, mimo to powiększył się o ponad pół miliona nowych miejsc pracy w kwartał.
#ukraina. #rosja. #oukrainie
rakiwo - To jest świetny przykład jak pięknie można manipulować danymi.

83% Ukraiń...

źródło: comment_16541540483BlK1odQ6C9R9yO8G2pThP.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rakiwo: jak widziałem te 83% to od razu zrezygnowałem z komentowania tego typu wpisów skoro do tej statystyki wrzucano dzieci xD

Ruska agentura zrobiła dobrą robotę, a ludzie z pod szyldu "wyłącz TV, włącz myślenie" znowu dali się zmanipulować. Coś słabo im wychodzi włączanie tego myślenia :)
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: dowód anegdotyczny ma być próbą badawczą dla kilku milionów ludzi? To ja Ci opowiem o swojej grupie badawczej 7 osób.
1. Moja teściowa i teść. Teściowa nauczycielka pracuje w szkole na Ukrainie, teść emeryt dostaje emeryturę z Ukrainy.
2. Kuzynka mojej żony z dzieckiem i matką. Kuzynka pracuje w ukraińskim IT, babcia zajmuje się wnukiem.
3. Znajoma z dzieckiem, przyjechała do swojego pracującego już tu męża. Nie pracuje, mąż
  • Odpowiedz
3. Znajoma z dzieckiem, przyjechała do swojego pracującego już tu męża. Nie pracuje, mąż ją utrzymuje.


@rakiwo: No nie bardzo to jest dobry przykład, bo maż już tu był i pracował, doszła ona i 500+ na nią.
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: No doszło 500+ na nią, które dostaje a w zamian ona z mężem do polskiej gospodarki wprowadza kilka tysięcy złotych miesięcznie kupując towary, korzystając z usług, z których wcześniej korzystała na Ukrainie. Czyli te 500 zł zwraca wielokrotnie.
  • Odpowiedz
@rakiwo: Z tego co mówisz to jesteśmy na plus w tej całej zadymie? No niestety nie, to widać nawet po inflacji, ekonomicznie dostajemy w dupę na tym. Nie gadaj mi, że przyjazd 3 milionów kobiet z dziećmi to w magiczny sposób jest plus bo one wszystkie pracują w IT zdalnie na ukrainie xD
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: Nie to ty dorabiasz jakieś idiotyczne ideologie. Inflacja to nie problem Polski tylko całej UE i jeśli chcesz szukać winnego tej sytuacji to proponuje w Moskwie, a nie wśród tych ludzi co musieli spieprzać z domu to raz.

Po drugie, oczywiście, że przyjazd 3 milionów ludzi w tak krótkim czasie to nie jest nic dobrego dla gospodarki. Ale jeśli jesteśmy stawiani przed takim problemem to dużo bardziej wolę, żeby
  • Odpowiedz
Inflacja to nie problem Polski tylko całej UE


@rakiwo: Nazwij ją jeszcze "putinflacją" mimo że przed wojną była na 8% i zapisz się do debili z PiSu, reszta to bełkot co tam wygadujesz.
  • Odpowiedz