Wpis z mikrobloga

Ta rozmowa mnie tylko utwierdziła w przekonaniu że ta organizacja nie jest dla mnie.


@nasennigdyjuzniewezmenic: Możesz powiedzieć że wierzysz w jedynego pradawnego boga Anu. Anu jest mega koleś - 6 tysięcy lat temu już w niego ludzie wierzyli. Najstarszy bóg o jakim wiemy. A nie jakieś modernistyczne wynalazki w stylu Jehowaho co to nawet 3 tysięcy lat nie istnieje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nasennigdyjuzniewezmenic: Weź się zapytaj następnym razem, jak to jest z tą niezmiennością dogmatów, skoro w bullach Unam Sanctam Bonifacego VIII i Cantate Domino Eugeniusza IV jednoznacznie wykluczono zbawienie, choćby warunkowe, prawosławnych, muzułmanów czy żydów, ale już w konstytucji dogmatycznej Lumen Gentium już takową warunkową możliwość wstąpienia do Królestwa Niebieskiego przez wyznawców ww. religii dopuszczono. Wszak Poza Kościołem nie ma zbawienia :>

PS
Kilka lat po wydaniu bulli Cantate Domino Kościół kanonizował
Pobierz
źródło: comment_1654010956hHGnXlB4hC2flFDlhH1D1Y.jpg
@nasennigdyjuzniewezmenic: Albo zapytaj się, jak to możliwe, że jeden z najważniejszych świętych w historii Kościoła, Augustyn, kwestionował realną obecność Chrystusa w Eucharystii, uznając ów sakrament jedynie za metaforę. A to podstawowy dogmat, którego to kwestionowanie wiąże się z uznaniem za heretyka i utratą łaski uświęcającej (kan. 751 w zw. z kan. 1354 kodeksu prawa kanonicznego). To, kurdebele, święty, czy heretyk?

Kiedy nakaz zobowiązuje do wykonania czegoś pożytecznego lub dobroczynnego, lub zabrania