Wpis z mikrobloga

Ogrodowe Mireczki, ostatnio zrobiłam porządek w swoich książkach i postanowiłam sprzedać kilka ogrodniczych książek, które mi zalegają. A ponieważ tutaj często pojawiają się pytania o polecenie książek przydatnych w projektowaniu ogrodu, potraktujcie to także jako listę książek, które polecam i warto się zaopatrzyć:

Katalog ozdobnych roślin ogrodowych - to taki spis wszystkich gatunków drzew, krzewów i bylin, które rosną w naszym klimacie, podstawowe narzędzie przy urządzaniu każdego ogrodu
Ogród z charakterem Joanna van Ommen - to bardzo duży, piękny album ze zdjęciami i opisami, dla tych którzy potrzebują niebanalnych inspiracji
Rabaty ogrodowe Jenny Shukman - to książka z gotowymi projektami rabat, rzutami z góry i zestawieniem gatunków, idealne dla tych, którzy chcą zasadzić coś fajnego w ogrodzie, ale potrafią dobierać do siebie roślin
Wielka księga ogrodów John Brookes - dosłownie jest to wielka księga, czyli książka w grubej oprawie ze zdjęciami, rzutami z góry, projektami ogrodów i tipami co do projektowania ogrodów, doskonałe narzędzie do nauki projektowania
Edukacja ogrodnika Russell Page - a to już nie poradnik, a książka-opowieść o ogrodach i ogrodnictwie jednego z wybitniejszych projektantów, czyta się to doskonale, jak najlepszą fabularną powieść

W te wszystkie książeczki można się zaopatrzyć na moim allegro z darmową przesyłką paczkomatem z Allegro Smart:
https://allegro.pl/uzytkownik/KawaiiPJ/ksiazki-i-komiksy

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #sprzedam #projektowanie #architekturakrajobrazu
kjut_dziewczynka - Ogrodowe Mireczki, ostatnio zrobiłam porządek w swoich książkach i...

źródło: comment_1653932319hd4wXJCwQT6dcTks1NooLh.jpg

Pobierz
  • 9
@kaszannna: niestety nie, ale mogę ci coś polecić, bo akurat jestem ekspertem w temacie ( ͡ ͜ʖ ͡)
polecam książki:
Ogród japoński po polsku Majorowski
Ogród japoński elementy i zasady kompozycji Majorowski
Plus w tym roku na Pyrkonie będę prowadzić godzinny panel na ten temat, zapraszam jeśli się wybierasz :3
@kjut_dziewczynka: Dzięki za tytuly, akurat na Pyrkonach nie bywam :( znajomi tylko haha, sprawdzę pozycje może coś się uda znaleźć w pdf, generalnie rośliny w naszej strefie klimatycznej mam obcykane i jakie rośliny są „stylowe”, tylko właśnie jakaś kompozycja itp. Teraz mam działkę rod trochę materiału kupione ale może jest jeszcze coś co mnie zadziwi.