Wpis z mikrobloga

Hej mam dosyć dziwną sprawę. Mieszkam w wiosce parę km od Wrocławia. Internet mi tu strasznie muli(udostępniam przez tel z sieci Orange) ale w większości przypadków w miarę dobrze chodzi(100-400ping) do momentu jak moja narzeczona wejdzie z swoim telefonem do pokoju i zacznie go używać(internet). Czy jest taka możliwość czy to już moje urojenia że jej telefon blisko mojego laptopa zakłóca mi połączenie? Dziś Sobie pykałem 2h w gierkę czysto przez neta(na lapku), weszła do pokoju chwilę posiedziała przy mnie z swoim telefonem(i nagle bardzo duże opóźnienia) i cyk DS. Udostępniam tylko sobie internet ona korzysta z swojego i ma wyłączony hotspot.

#internet #informatyka #telefony #smartfon #wifi #hotspot
  • 6
  • Odpowiedz
@gregormin: i hotspoty i telefony mogą się 'zakłócać' (korzystać z bliskich sobie kanałów w tym samym paśmie, dzielić pasmo w domenie czasu). Postarajcie się o wspólny router gsm z anteną kierunkową na najbliższy geograficznie bts.
  • Odpowiedz
@gregormin: typu nie pomnę ale Orange daje do oferty dla firm takiego białego Huaweia co wygląda jak karton mleka. Tyle że z tego co wiem jak nie jest on za złotówkę to kosztuje 2k. Z innych rozwiązań które testowałem na sobie same samoróbki - modem usb pokroju Huawei E3323 lub jakiś nowszy, antena kierunkowa i albo Pi albo jeden z tych starych routerów tplink co ma port usb i da się
  • Odpowiedz