Wpis z mikrobloga

Planuje razem z różową przenieść się do #gdansk, jak tam u was z mieszkaniami na wynajem? Ceny grubo w górę bi sezon się zbliża?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pgumis: wszystko zależy od budżetu i lokalizacji. Przed COVID mieszkania wynajmowane studentom, na czas wakacji były wynajmowane turystom. Jeśli masz 3-4K zł na czynsz+opłaty to powinieneś coś znaleźć. W niższym budżecie to trzeba się mocno nachodzić i przejść kilka kastingów.
  • Odpowiedz
Przeprowadzam się z Warszawy, myślałem że ceny będą trochę niższe.
Za tydzień pojadę posiedzę w hotelu to czegoś poszukam;)
Pewnie trochę pochodzę.
Jakieś dzielnice które trzeba omijać ?
  • Odpowiedz
@Pgumis a sytuację z mieszkaniami okreslilabym jako tragiczna xD

wszystkie oferty z neta, jeśli są wrzucone rano to pod wieczór juz są nieaktualne, chyba, że cena jest zaporowa xD a każdego dnia pojawia się ich tyle co nic.

Wykonałam w piątek łącznie jakieś 40 prób połączeń (ok 15 numerow/ogłoszeń) i 2 osoby tylko ode mnie odebrały. Jedna powiedziała, że już nieaktualne, a druga, że ok 50 osób już dzwoniło i jutro
  • Odpowiedz
@slepauliczka: Z tego co piszesz mój plan że w dwa lub trzy dni znajde mieszkanie sie nie uda xd
zaczynam w poniedziałek za tydzien zobaczymy jaki rezultat.
Juz sie niemoge doczekac tych telefonów i umawiania sie z ludźmi z kredytami na głowie xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Pgumis ceny warszawskie, zarobki bydgoskie. Rynek Nieruchomości najbardziej #!$%@? w Polsce, takich patologii jak na wybrzeżu nie zaznasz w żadnym innym Polskim mieście. Serdecznie zapraszamy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@magiol: widziałem że ceny kupna mieszkań nie są aż tak wysokie, więc miałem nadzieję że j wynajem będzie poniżej warszawskiego ;)
Zczynam się trochę stresować, że będę szukał kilka tygodni
  • Odpowiedz
@Pgumis będzie hardcore z mieszkaniem. Polecam zainstalować sobie apke olx i otodom i zapisać wyszukiwanie jakie ci pasuje. Następnie co godzinę lub częściej starać się odświeżyć i umówić się na coś co pasuje jak najszybciej się da. Jeżeli uda się umówić jako pierwszy to sprawa wygrana, bo mieszkanie można brać od razu. Mi udało się wlasnie w wyżej wymieniony sposób ale dużo czasu zmarnowałem bagatelizując sprawę i wkurzając się na sytuację.
  • Odpowiedz
@Chytrylis: W poniedziałek melduje się w trójmieście, będziemy szukać czegoś właśnie takim sposobem o którym mówisz .
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz racje, potrzebuje mieszkania które bedzie względnie blisko morza ;)
  • Odpowiedz