Wpis z mikrobloga

W zasadzie fajna ciekawotska dla tagu #przegryw Robiąc porządki natrafiłem na serię ksiażek, ktorą czytałem jako 90s kid w dzieciństwie. Seria Mateuszek była hiszpanską wersją francuskiego mikołajka, tylko moim zdaniem o wiele lepszą, bo dziejącą się w na przedmieściach Madrytu w latach 90, gdzie nie było beznadziejnych, infantylnych ugrzecnień jak w mikołajku. Poruszano kwestie dresiarni ulicznej, wychowywania się na wzór amerykański stlu życia młodzieży, gdzie trzeba było mieć to cos, by zyskać akceptację społeczną, wychowywano się przed telewizorem, by zrozumieć świat, nie wierząc w czcze gadki wychowacze boomerstwa pokolenie rodziców.

Fabuła toczy sie wokoł Mateuszka, niewysokiego, grubego chlopaka w okularach, przyjaźniącym się z przegrywem, w zasadzie prawie autystycznym, ale z bananowego domu, któremu wszystko kupowano i szpanował wszystkim, mając gdzies świat. Zazdroscił klasowemu sebie renomy i strachu wśród rówieśników. Ogólnie prosta, ktroka, kilkutomowa seria do ktorej jako dorosly chlop wrociłem

#przegryw #ksiazki
Jarkendarion - W zasadzie fajna ciekawotska dla tagu #przegryw Robiąc porządki natraf...

źródło: comment_1653807106ZOfnD8iyZmid7FjwHs7sjM.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz