Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym dowiedzieć się jak obecnie bez zbytecznych prowizji, dodatkowych kosztów przelać pieniądze od nas na ukraiński numer konta. Da się jakoś przelać złotówki, aby osoba odebrała w hrywnach, czy musi być przewalutowanie w dolary, euro, aby następnie odebrała w hrywnach?

Mam konto w millenium i na infolinii mówiła, że bezpośrednio nie da się, a dodatkowy koszt to 20-120 zł za przewalutowanie i 50 zł za coś tam jeszcze, wprowadziła mnie w błąd?

Wpisuje w Google przelew na Ukrainę i wyskakuje przykładowo https://paysend.com/, dobry sposób, czy ktoś poleci inny? Transfergo?
#ukraina #przelewy #millenium
  • 3
@zxwe Nie znam oferty banku Millenium, ale mam trochę inne rozwiązanie. Można taki przelew wykonać przez kantor online. Zakładasz konto, na wejściu podajesz numer konta z którego zasilasz (powiedzmy w złotówkach), a na wyjściu podajesz numer konta ukraińskiego w hrywnach. Całość operacji powinna być darmowa (z wyjątkiem samego przelewu na UA). Wysokość spreadu i ewentualne koszty mogą zależeć od konkretnego kantoru.