Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie do znawców. Czy chłodzenie SilentiumPC Fortis 5 zmieści mi się do obudowy Krux Astro ARGB Mini Tower?
Wymiary chłodzenia podane w opisie to SxGxW: 159x144x107 mm
natomiast w opisie obudowy mam informację, że maksymalna wysokość chłodzenia: 13.6 cm.

Nie wiem, który wymiar chłodzenia brać za wysokość? Ten ostatni 107 mm?
#pcmasterrace #komputery
  • 11
  • Odpowiedz
@L3gion: Nie ogarniam tego. Na stronie Silentium jest informacja, że to chłodzenie pasuje do większości obudów, a wszystkie które znalazłem akceptuje maksymalną wysokość 160 mm XD Czegoś tutaj nie ogarniam czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
Na stronie Silentium jest informacja, że to chłodzenie pasuje do większości obudów, a wszystkie które znalazłem akceptuje maksymalną wysokość 160 mm


@helpless: obudowy przyjmują chłodzenie o wysokości do 160 mm. Fortis jest wysoki na 159 mm. Jaki z tego wniosek?
  • Odpowiedz
@Patryk4: Chciałem tego Fortisa, ponieważ zauważyłem że jest dość mocno polecany, a potrzebuję czegoś do schłodzenia i5 12600k.
@gomjeden: No ok, rozumiem że na papierze zostaje pewien luz tylko jak to w praktyce wygląda, gdy zostaje tej przestrzeni 1 mm? Czy to nie za mało i nie będzie w jakiś sposób wpływać na działanie? Niestety to mój pierwszy PC stacjonarny od wielu lat i nie wiem jak to wygląda w
  • Odpowiedz
@helpless: ważne, żeby się obudowa zamknęła ( ͡° ͜ʖ ͡°) luz pomiędzy coolerem a blachą obudowy nie ma znaczenia, powietrze przechodzi przez finy chłodzenia, nie musi go "omywać" z zewnątrz.

W tej konkretniej obudowie musisz zdać się na fabryczne chłodzenie.

  • Odpowiedz
@helpless do tego astro nie wejdzie nic sensownego. Jak już zobacz model kurx prism lub spc ventum vt2, do nich spokojnie zamontujesz Fortisa a i przepływ powietrza mają lepszy przez otwarty front. Nie kupowałbym nic z tak zabudownym front panelem.
  • Odpowiedz