Wpis z mikrobloga

Samochodowe Mieczki, pytanie do posiadaczy #lpg w #samochody. Bawił się ktoś w samodzielną wymianę butli lpg?

W moim robo-gruzie butla w przyszłym miesiącu traci ważność (pierwsze 10 lat). Dowiadywałem się już u lokalnych mechaników jakie są ceny, za zabieg wymiany/ legalizację obecnej butli. Niestety jednogłośnie orzekają, że taka usługa to koszt około 70% wartości samochodu :D Poradniki na yt twierdzą, że nie ma nic prostrzego, 8 śrubek i gotowe.
  • 18
via Android
  • 0
@seniorwykopek przewody mam elastyczne, a nie miedziane. Więc z tym problemu być nie powinno. Uszczelka wielozaworu jest dodawana do nowej butli. Najtańsza usługa w warsztacie jaką znalazłem to 680 zł. Miałem plan butle wymienić samemu a potem oddać całość do sprawdzenia i serwisu do majstra.
@Cebulan: Jak masz przewody plastikowe to odchodzi z godzina dwie zabawy w podłączanie. Bo miedziane to pierwszy raz chyba z 2 godziny próbowałem trafić aby gwint docisku wszedł. Nie mówiąc że nie trudno miedziane załamać.
Ale po jakichś 10 zmienionych butlach to podłączenie miedzianych robiłem w kilka minut.
@R___n: szczelność sprawdzać u majstrów, czy wystarczy woda z płynem do naczyń?

PS: Zacząłem się zastanawiać czy jest możliwość odesłania butli na legalizację. Ma ktoś takie informacje?