Wpis z mikrobloga

Witam, i proszę o pomoc w sprawie #dvbt #dvbt2 nagle musiałem zeskanować kanały bo licho chodziło po czym mam tylko jakieś propagandowe stacje które w nazwie mają zawsze TVP + jakiś kanał testowy który mówi że mój tv jest gotowy do nowego nadawania. Nie robię tego dla siebie tylko dla rodziców po 50siątce chciałbym żeby byli normalni. W jaki sposób mogę przywrócić dawne kanały? Kupić większą antenę? Mam kierunkową chyba ze wzmacniaczem. Czy jakiś lepszy dekoder? Obecny jest razem z tv który ma niecały rok dosyć nowoczesny. Serio szukam #pomocy
#telewizja #pytanie #naziemna
MArcinnn96 - Witam, i proszę o pomoc w sprawie #dvbt #dvbt2 nagle musiałem zeskanować...

źródło: comment_1653324188HgJpknK3GgX7V7rtNyj4kR.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MArcinnn96:
Czy ten kanał testowy tylko mówi czy też wyświetla biała plansze z napisem?
U mojej babci mówił i był czarny ekran, a jak kupiłem tuner to pojawiała się biała plansze z tekstem
@MArcinnn96: kanał testowy mówiący o gotowości odbiornika to jedna wielka ściema, informuje on jedynie, że odbiornik jest w stanie odtworzyć materiały zakodowane kodekiem hevc o niewielkiej kompresji... nie oznacza, że obsługuje dvbt2.

zatem pozostaje kwestia tego co to za telewizor, i co to za dekoder... oraz lokalizacja, bo podobno w łódzkim zmieniono miejsce nadawania, co oznacza, że koniecznym może być zmiana kierunku anteny, ale to gdybanie ¯\_(ツ)_/¯
@Herushingu: już oglądałem mapę dvb-t muszę zmienić kierunek na łódz bo antena jest mocniejsza. Będę działał. Jeżeli nie dam rady wykupię im satelitarną tv a najlepiej wywalić naziemną a zostawić netflix hbo go i jakiś player