Wpis z mikrobloga

na szybko z głowy co mi przychodzi na myśl - Smallworld, Na skrzydłach, Cyklady, DC pojedynek superbohaterów, Kolejka, Ostatnia Wola, New Frontiers, Wampir maskarada - Wendeta, to wszystko masz podstawki na 5 graczy bez dodatków, z dodatkami to bym musiał tu pół dnia wyliczać
@vateras131: W mojej kolekcji:
Cyklady - Oj jakie to dobre. Strategia licytacyjna w settingu mitologii greckiej. 2-5
Betrayal At House on the hill - Ameri, w którym jako eksploratorzy przeszukujecie nawiedzone domostwo. W pewnym momencie kogoś nawiedza i zostaje zdrajcą. Dzielicie się na 2 grupy i rozgrywacie 1 z 50 scenariuszy 3-6
Martwa Zima - Walking Dead przeniesiony na planszę z motywem zdrajcy. 2-5
Root - gra wojenna w klimatach stworzeń
@vateras131: Jeżeli nie straszne Ci są duże kobyły na 3-5h, to wtedy:
- Gra o Tron (5-6 osób, na mniej działa średnio)
- Eclipse - im więcej osób tym lepiej, ale już na 3 działa (formalnie 2-6 graczy, z dodatkiem do 9)
Z krótszych gier - 7 cudów świata - dobrze działa na 3-7 osób

Dołączam się też do sugestii @Netrunner_ - Cyklady są super, ale tam (chyba) maks 5 osób
No starałem sie nie proponować grubych tematów w stylu GOTa czy Eclipse bo w 6 graczy będą musieli miejscówe z noclegiem ogarnąć żeby to do końca dograć.
@lizakoo: @dejson:
Dzięki za sugestie. Te Cyklady i Root na pierwszy rzut oka bardzo fajnie wyglądają tylko rebel podaje że są do 5/4 osób.

Betrayal At House on the hill - Ameri, w którym jako eksploratorzy przeszukujecie nawiedzone domostwo. W pewnym momencie kogoś nawiedza i zostaje zdrajcą. Dzielicie się na 2 grupy i rozgrywacie 1 z 50 scenariuszy 3-6


To brzmi super bo bardzo lubimy takie klimaty (często gramy w
@lizakoo:
Chciałem trzymać się budżetu 100-200zł ale widzę, że generalnie będzie ciężko. Root z dodatkiem czy Brzdęk z dodatkiem żeby mogło grać 6 osób to jednak bliżej 250.

A czy są jakieś w ogóle zapowiedzi, że Betrayal będzie tłumaczony? Z tego co widzę to jest gra, która premierę miała w 2004 roku. 18 lat temu...