Wpis z mikrobloga

BMW 116i 2.0 122km Benzyna 2010r 205 tyś nalotu, 3 drzwi, mam okazję kupić od znajomego po kosztach po których je przywiózł z Niemiec za 14 tyś zł. Z rzeczy które ustaliłem przy oględzinach, silnik się nie poci, nie gaśnie po odkręceniu korka oleju, łańcuch rozrządu nie hałasuje po odpaleniu. Malowana lewa strona tylna, wymieniona szyba przód i tył. Klapa tylna coś problem z otwieraniem z pilota, otworzyła się 2 razy na 10 razy, z linki od środka normalnie. Jeden kluczyk, do wymiany płyn chłodniczy, hamulcowy, olej i hamulce tył bo coś słychać jak ociera przy jeździe. Według VINu dwie szkody, pierwsza 2012 1000 euro, druga lewy tył i bok na kwotę 4500 euro w 2017. Na aucie widać malowanie z lewej strony jak się dobrze przyjrzeć i ta tylna szyba wymieniona. Śruby nie ruszone od klapy. Prawdopodobnie sprawdzę to jeszcze miernikiem czy nie ma 5 cm szpachli ;) Finalnie to auto zrobione po tym serwisie wyjdzie mnie 16200 (rozrząd mechanik mi zrobi za 1200, filtry z olejami i hamulcami 1000 zł, zrobię to z kolega sam) + jakieś 1500 zł rejestracja z ubezpieczaniem. No i tu mnie gryzie, bo fajny mały gokart na kołach, tylko nie wiem ile mi to zeżre, jak 11-12 lirów to będę trochę płakać :) Niby google podaje nawet poniżej 6 litrów na trasie. Czy ktoś ma, użytkuje i może pochwalić się ile to faktycznie pali, czy kupiłby drugi raz i czy warto w tych pieniądzach. Auto ma być dla mnie (26 lat) jako drugie auto do jazdy do sklepu, miasta, czy na wycieczke w weekend. resztę tygodnia upalam zawrotne fiorino 1.3 w dieslu do pracy. Po Olxach widzę rożne ceny, i wychodzi że to dobra cena, aczkolwiek trafiają się egzemplarze w tej kwocie z 190tyś po wymianie rozrządu. Proszę miłych ludzi o opinię i z góry dziękuję za wasz czas na odpisywanie :) #bmw #samochody #bmw1
  • 12
@cyqor: zamiast pytać na wykopie szukaj na grupach/forach. Wszystkie silniki bmw opracowane po m52 i m57 mają jakieś wady. Grunt żeby kupić już zrobionego albo do roboty za odpowiednio niższe hajsy
@xionze: Byłem to auto oglądać ze osobą która jeździ całe życie bmw, powiedziała mi, że to jest dobry silnik (N43B20A). Nie zdecydowałem się jednak na to auto, dlatego, że to tylko 3 drzwi, i jednak benzyna która będzie mi palić przy mojej nodze 9 albo 10 litrów. Po obejrzeniu tego auta, tak spodobało mi się bmw serii 1, że szukam teraz czegoś w 2 litrowym dieslu z 5 drzwiami na dłużej.