Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio chcę zmienić pracę w #devops na lepiej płatną. Mam już w tym trochę expa, ale mam bardzo niską stawkę- klient do którego jestem outsourcowany wystawił ogłoszenie, że szuka juniorów z widełkami rozpoczynającymi się od mojej stawki. Raz widziałem arkusz ile za mnie płaci klient- niechcący ktoś go pokazał i nie mam pewności czy to na bank to, ale wychodzi na to, że dostaję prawie 5x mniej brutto (jestem na UoP, netto to jeszcze mniej). Chodzę na te rekrutacje i dostaje zaproszenia na mida/seniora, ale niestety brakuje mi expa w #kubernetes i #terraform oraz publicznej chmurze #cluod. Obydwa projekty na których byłem bazowały na samym swarmie, publicznej chmury też niet. I mimo tego, że sporo się już nauczyłem samodzielnie, odpadam na etapie opowiadania o tym co robiłem. Niestety części rozwiązań nie dało się wdrożyć z uwagi na kosztowność/architekta który taki pomysł podkopywał/brak osób które by takie rozwiązanie utrzymywało po oddaniu projektu/obracanie wrażliwymi danymi i brak czasu, bo na roadmapie było jeszcze kupe rzeczy do zrobienia, a projekt zaraz było trzeba oddać.
No i nie wiem co teraz zrobić, na rekrutacjach wygląda to tak, że #!$%@?, bo nie wdrażyłem niektórych rozwiązań które się o to kusiły. Staram się o tym nie wspominać, ale zazwyczaj na etapie rozmowy z menagerem jest to wyciągane.

Co radzicie? Może uderzać gdzieś jeszcze za taką samą stawkę, jaką mam obecnie, jakiegoś juniora? W mojej obecnej kontraktorni nie dostanę takiej stawki jaka jest rynkowna, a następny projekt też by był dla spółki skarbu państwa podejrzewam bez K8S, czy publicznej chmury i byle szybko, bo oddanie się zbliża...
#pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627e406e47c51d06f9dd761b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 6
dostaję prawie 5x mniej brutto


@AnonimoweMirkoWyznania: no to już grubo, ja kiedyś miałem srogi ból dupy już przy 2x.

ale niestety brakuje mi expa


@AnonimoweMirkoWyznania: protip: na rozmowach rekrutacyjnych, rekruter zazwyczaj leci w #!$%@? mocniej, niż ty mógłbyś nawet jakbyś chciał.

No i nie wiem co teraz zrobić, na rekrutacjach wygląda to tak, że #!$%@?, bo nie wdrażyłem niektórych rozwiązań które się o to kusiły. Staram się o tym nie
OP: @WylosowacLogin: prócz tego zajmuję się utrzymaniem oraz rozwojem pipeline'ów (Jenkins/Gitlab zależnie od projektu), pisaniem playbooków ansiblowych oraz utrzymanie środowisk developerskich/testowych. No i oczywiście wdrażanie zaplanowanych funkcjonalności- przykładowo ELK Stack i support ludzi jak się poruszać w kibanie, albo replikacja postgresa.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: k8s/terraform/chmura to główne narzędzia którymi devops się zajmuje xd wątpię żebyś przeszedł rekrutacje jakakolwiek bez znajomosci tych rzeczy. chyba ze za średnia stawkę i firma poświęci miesiące na szkolenie i naukę Ciebie. samym ansiblem i znajomością gitlab CI to srednio
OP: @Gennwat: K8S i chmury uczę się samodzielnie. Napisałem, że całkiem sporo już samodzielnie się nauczyłem. Z clouda mam już zrobionego jednego certa i do następnego się właśnie przygotowuję. Terraforma co prawda jeszcze nie ruszałem, ale też mam w planach.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
k8s/terraform/chmura to główne narzędzia którymi devops się zajmuje xd


@Gennwat: ja jestem w podobnej sytuacji - pisze w java stare monolity i nie mam doświadczenia w springu, mikroserwisach, chmurach :)
@AnonimoweMirkoWyznania: ja na rekrutacji w pierwszej rozmowie zaznaczam że nie robiłem mikroserwisów ale chcę się nauczyć. W dwóch odmowili, ale z reguly nie ma problemu, co najwyżej stawkę godzinową mniejszą o 10 zl :)