Wpis z mikrobloga

Dodatkowo, przeszukiwalem już fora i nie trafiłem na jakoś specjalnie przydatne informacje. Próbowałem patcha zmienić i cofnąłem go do patcha z 2018 roku taki jaki mam na innym dekoderze i kurde wywaliło mi połączenie z internetem, w sensie że nie mam opcji w menu zeby wybrać jakąkolwiek sieć :(. Co jeszcze dodam, zainstalowałem teraz najnowszy patcha i dalej nie mam możliwości połączenia z internetem a bez tego ani rusz. Jest może gdzieś
  • Odpowiedz
No pomyślałem i tym że coś jest złego albo w samym dekoderze albo kodach bo mam dwa inne dekodery i tam nie ma problemów żadnych z nimi. Z tym był taki problem ze przestał odbierać kanały,tydzień później przez dwa dni jedna z linijek zaczęła działać w potem znowu przestało. Kupiłem jeszcze jedne linijki z egygolda i też nie zadzialalo
  • Odpowiedz
No jakbym nie miał aktualizowanej listy kanałów to by padło na innych dekoderach które były sporo jeszcze wcześniej kupowane. Właśnie ten dekoder który padł jest najswiezszym zakupem. Poza tym, byłem u typa z tym dekoderem i gość przywrócił ustawienia fabryczne i zainstalował wszystko od nowa. Powiedział że jak działają kanały niekodowane na tym dekoderze to znaczy że linijki są złe... Linijki były wpisywane oba sposoby po kilka razy także wykluczylem błąd przy
  • Odpowiedz
@kwdk brak transpondera oznacza tylko jedno, albo coś nie tak z kablem, albo konwerterem albo antena, jednym słowem problem z instalacją, jeśli na innych dekoderach działa dobrze, to pierwsze co trzeba zrobić to podłączyć ten felerny dekoder do działającego kabla, jeśli felerny dekoder będzie działać na innym kablu, to eliminujesz go z listy problemów i zostaje tylko kabel i to konkretne wyjście z konwertera, następnie prsepinasz konwerter pod inny kabel, sprawdzasz, jeśli
  • Odpowiedz
@Miecz12 Przekładałem dekodery właśnie żeby takie coś wyeliminować i niestety, po przełożeniu działającego dekodera w miejsce niedziałającego, tamten działał bez zarzutu. Wyeliminowałem tym sposobem czynniki powiedzmy że zewnętrzne. Automatycznie posiadając dwa inne urządzenia podpięte do tej samej anteny, problem anteny jest obalony. Do konwertera również są podpięte dwa inne kable z dekoderami, chyba że akurat to jedno wejście padło (albo kabel się poluzowal przy antenie, tego nie sprawdzałem). To co jeszcze zostało
  • Odpowiedz
@kwdk: brak sygnału z satelity, ma tyle do oscama co piernik do wiatraka

Przekładałem dekodery właśnie żeby takie coś wyeliminować i niestety, po przełożeniu działającego dekodera w miejsce niedziałającego, tamten działał bez zarzutu. Wyeliminowałem tym sposobem czynniki powiedzmy że zewnętrzne. Automatycznie posiadając dwa inne urządzenia podpięte do tej samej anteny, problem anteny jest obalony. Do konwertera również są podpięte dwa inne kable z dekoderami, chyba że akurat to jedno wejście padło
  • Odpowiedz
Linijki są z Aliexpress z egygolda. Przepinalem dekodery pomiędzy telewizorami aby wyeliminować problemy takie jak niedziałający kabel i wszystko co może mieć związki zewnętrzne itp. Wina ewidentnie siedzi w samym dekoderze. Wszystko co mam w "serwer FTP" w oprogramowaniu jest w formacie BIN albo .sdx. ogólnie na polskich forach jest bardzo mało informacji o dekoderach cryptobox, więcej widzę innych. Jutro jeszcze przejrze słowackie strony z translatorem bo tam widzę więcej o tym
  • Odpowiedz
Dla mnie osobiście ten temat jest tak obcy że nawet jak czytam po polsku to nie wiele z tego rozumiem...
  • Odpowiedz
Nie da się zrobić kopii ustawień z działającego dekodera i za pomocą np zbootowanego pendrive'a przeinstaloeac tego dekodera ?
  • Odpowiedz