Wpis z mikrobloga

@KIchaa: @grub3r: U siebie robiłem coś takiego jakieś półtora roku temu i efekt jest naprawdę super. Jasność ustawiłem na dość nisko, by nie waliło po oczach, a było tylko takim przedłużeniem ekranu i szczerze mówiąc teraz nie wyobrażam sobie grać czy oglądać filmów w nocy bez takiego ambilighta, bo czuję się wtedy, jakbym patrzył przez okienko w czołgu.
@daedalus_pl właśnie zaskoczyła mnie siła tych ledów, w maksymalnym momencie te 1,5 metra bierze około 3,5A (w teorii powinno być więcej ale tyle zmierzyłem na mierniku). Teraz zasiliłem je z ładowarki 2A że starego telefonu i nie widzę żeby było gorzej.
@szuineg: bo wszystkie diody nie świecą białym na 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wypokowy_expert zapewne tak, pewnie z ręki w sofcie dałoby się to sprawdzić, ja włączałem różne bardzo białe tła i nic ponad 3,43A nie zarejestrowałem, a przy 90 diodach max teoretyczny to 5,4A. Dokładając że całość fajnie działa na zasilaczy 2A, to już wiem że 20A, które mam to tv (4m LED) to będzie przesada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nic ponad 3,43A nie zarejestrowałem, a przy 90 diodach max teoretyczny to 5,4A.

@szuineg: dobra wiadomość, bo ja mam tych diod około 300 łącznie i żyłem cały czas w świadomości, że maksymalnie pożerają te 90W xD
Mirkom, którzy planują to robić polecam:
Białą, lub jasnoszarą ścianę z tyłu, nie-bardzo-daleko. Bez żadnych zwisających kabli, obrazków etc.
Monitor ustawiony równolegle do ściany.
Ja mam nie-równolegle, jedna strona z 60 a druga ze 120cm od ściany) i efekt jest dużo gorszy.

Sam robiłem dodatkową ramkę ze sklejki malowanej na czarno, mocowaną na uchwycie VESA i sama idea jest ok, ale taśmy "nie kleją się" dobrze do tej powierzchni, za mało gładkie.
@szuineg: Bo napięcie Ci spada w wzdłuż taśmy, zasil z kilku miejsc to prąd wzrośnie.


@TheDuck stała moc, spada napięcie i spada prąd? Chyba ominąłeś lekcje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Taśma jest zasilona z dwóch stron i na 1,5m jest to wystarczające. Napięcie jest stabilne na całej długości.