Wpis z mikrobloga

@KIchaa: @grub3r: U siebie robiłem coś takiego jakieś półtora roku temu i efekt jest naprawdę super. Jasność ustawiłem na dość nisko, by nie waliło po oczach, a było tylko takim przedłużeniem ekranu i szczerze mówiąc teraz nie wyobrażam sobie grać czy oglądać filmów w nocy bez takiego ambilighta, bo czuję się wtedy, jakbym patrzył przez okienko w czołgu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@daedalus_pl właśnie zaskoczyła mnie siła tych ledów, w maksymalnym momencie te 1,5 metra bierze około 3,5A (w teorii powinno być więcej ale tyle zmierzyłem na mierniku). Teraz zasiliłem je z ładowarki 2A że starego telefonu i nie widzę żeby było gorzej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szuineg: bo wszystkie diody nie świecą białym na 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wypokowy_expert zapewne tak, pewnie z ręki w sofcie dałoby się to sprawdzić, ja włączałem różne bardzo białe tła i nic ponad 3,43A nie zarejestrowałem, a przy 90 diodach max teoretyczny to 5,4A. Dokładając że całość fajnie działa na zasilaczy 2A, to już wiem że 20A, które mam to tv (4m LED) to będzie przesada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nic ponad 3,43A nie zarejestrowałem, a przy 90 diodach max teoretyczny to 5,4A.

@szuineg: dobra wiadomość, bo ja mam tych diod około 300 łącznie i żyłem cały czas w świadomości, że maksymalnie pożerają te 90W xD
  • Odpowiedz
Mirkom, którzy planują to robić polecam:
Białą, lub jasnoszarą ścianę z tyłu, nie-bardzo-daleko. Bez żadnych zwisających kabli, obrazków etc.
Monitor ustawiony równolegle do ściany.
Ja mam nie-równolegle, jedna strona z 60 a druga ze 120cm od ściany) i efekt jest dużo gorszy.

Sam robiłem dodatkową ramkę ze sklejki malowanej na czarno, mocowaną na uchwycie VESA i sama idea jest ok, ale taśmy "nie kleją się" dobrze do tej powierzchni, za mało gładkie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szuineg: Bo napięcie Ci spada w wzdłuż taśmy, zasil z kilku miejsc to prąd wzrośnie.


@TheDuck stała moc, spada napięcie i spada prąd? Chyba ominąłeś lekcje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Taśma jest zasilona z dwóch stron i na 1,5m jest to wystarczające. Napięcie jest stabilne na całej długości.
  • Odpowiedz