Wpis z mikrobloga

#sprzedam #zamienie #laptopy #macbook #acer
Witam,
Sprzedam (za 5000 cebulionów) lub wymienię na macbooka m1 air 16gb/256gb z ewentualną moją dopłatą Acer Nitro 5.
Laptop został zakupiony w x-kom.pl i posiada jeszcze rok gwarancji.
Do laptopa dołożyłem po zakupie 16gb ramu, a także dysk HDD o pojemności 1TB, oryginalny RAM (kość 8gb) dołączam przy zakupie)

Na laptopie pójdzie każda gra - normalnie jest on podłączony jeszcze do ekranu 1440p i na nim jestem w stanie grać np w Apex na detalach wysokich przy około 144 fps (ekran ma odświeżanie 144hz)

Procesor - Intel Core i7-10750H (6 rdzeni, 12 wątków, 2.60-5.00 GHz, 12 MB cache)
Pamięć RAM - 16GB
Typ ekranu - Matowy, LED, IPS
Przekątna ekranu - 17,3"
Rozdzielczość ekranu - 1920 x 1080 (Full HD)
Częstotliwość odświeżania ekranu - 144 Hz
Karta graficzna - NVIDIA GeForce RTX 3060
Maks. moc karty graficznej (TGP) - 85 W
Pobierz
źródło: comment_1652027146BmHXxZnWUdmlRoQNp934lW.jpg
  • 38
@Reezu: Powiem jak chcesz sprzęt dobry to mogę Ci sprzedać mój - nawet Ci go przywiozę xD

Ale powiem tak obecnie najlepsze laptopy produkuje Lenovo i Acer. HP nie ważne jaki ma problemy z chłodzeniem. Inaczej mówiąc - mój jest głośny, ale Victusy od HP to są startujące odrzutowce kiedy robisz coś w stresie na nich :v
@Yamikaze: To w moim Macbooku Pro z 2011 roku znowu padła grafika i muszę właśnie zmieniać laptopa XD

chodzi o to ze jak się często przenosi taki sprzęt to poddaje się go stałym drganiom przez co uszkodzeniom ulega płyta główna


@Yamikaze: Ciekawe w sumie, mój głównie byłby przenoszony więc chyba sobie daruje superultragamingset

Powiem jak chcesz sprzęt dobry to mogę Ci sprzedać mój - nawet Ci go przywiozę xD


@
@Reezu: Ech moje magiczne zdolności marketingu nie zadziałały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bierz w takim wypadku legiona (np tego https://allegro.pl/oferta/legion-5-17ach-ryzen-7-5800h-16gb-1tbssd-rtx3070-12033509341 ) jeśli chcesz mieć potężną grafikę przy okazji żeby np coś w sobie jeszcze pograć.

Ale tak stricte do pracy to lepiej kup sobie już M1 Pro 14 calowego. W promce dorwiesz za 9.3k
Jeszcze co Cię może ciekawić to małe porównanie: https://www.youtube.com/watch?v=Yv8liIkcbAs
@Yamikaze: Do gierek to se mogę zawsze Geforce Now wziąć czy tam Google Stadia (ale ta to biedna się wydaje) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą podsumowując to nie gram w jakieś ultrawybitne gry XD Chyba mi Macbook Pro wystarczy do mało wymagających gier

Dodatkowo myślałem o tym 13 calowym Maku za ok. 6k
@Reezu:
Powiem tak jak szukasz sprzętu który dodatkowo ma posłużyć na parę ładnych lat to bierz Macbook M1 air 16gb/256gb (albo 512 jeśli chcesz być spokojny) Wtedy to Ci wyjdzie jakieś 6k za egzemplarz. Jeśli wymagasz czegoś więcej to bierzesz M1 pro 14 calowego za 10k i również masz coś na 4-5 lat. 13 calowy macbook pro się nie pyli.
@Reezu: Właściwie nic nie zyskujesz za dodatkową cenę (no dobra ten pasek dotykowy jest fajny ale przynajmniej w mojej opinii nie jest wart aż takiej dopłaty no i dłuższe działanie na baterii). MacBooki air nie maja problemów z przegrzewaniem a jeśli naprawdę chcesz mieć taka sama wydajność jak mcp to wymieniasz termopady i pastę i jest to samo.
@Yamikaze: Większa jasność ekranu, lepsze mikrofony, głośniki, jeden rdzeń GPU więcej, a cenę mam podobną co do Macbooka Air, a nawet niższą momentami (znajomy ma fajne wtyki ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Reezu: Jak mnie zapoznasz ze znajomym to sprzedam Ci go za 4k przywiozę i ciastko przywiozę xd
odnośnie rdzenia GPU jest taka śmieszna sprawa, że jak już kupisz aira z 16gb ramu i 512gb pamięci to będzie miał tyle samo rdzeni GPU - różnica dotyczy tylko najtańszych wersji :v
@Yamikaze: No właśnie jak patrzę na stronie Apple to nie xD

Macbook Air 16/512 7200 zł 7 rdzeni
Macbook Air 16/512 7450 zł 8 rdzeni

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Reezu: łat (°°

A to sorka musiało mi się z czymś #!$%@?ć :v

Kurde coś takiego było, że coś tańsza wersja z mniejszą ilością pamięci nie miała a z większą miała... Chyba, że z iphone 13 pro mi się #!$%@?ło xd
@Yamikaze: Mógłbym nawet do niego pisać o to jak wyglada wydajność danych gier ale by mnie zabił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie nie życzy sobie bo ma limit z firmy na sprzęt do domu, służbowo to i tak wszystko najdrozsze eheh