Wpis z mikrobloga

Wczoraj mój kochany WD MyPassport Ultra wyzionął ducha (). Mirki w co lepiej teraz pójść? Kupić gotowy dysk przenośny czy lepiej zwykły HDD i do niego kasetę? Co będzie korzystniejsze biorąc pod uwagę koszt zakupu do jakości i niezawodności? Ktoś może poleci jakiś konkretny zestaw?

#pcmasterrace #komputery #dyski #ssd
  • 23
@thority: To jest mój drugi WD zewnętrzny i drugi raz umarł bez przyczyny. Czy to normalne? Aktualnie jak go włączam to nieraz go czyta jako dysk bez pamięci i wyskakuje "krytyczny błąd urządzenia", a czasami mogę bez problemu wejść na dysk ale bez zapisu czegokolwiek, bo wyskakuje "dysk jest zabezpieczony przed zapisem". Nie wiem o co mu chodzi... Ostatnio zapisane pliki po prostu się "uszkadzały" same z siebie i straciłem dużo
@MrFen: nie, zdecydowanie to nienormalne. Myślę, że po prostu masz pecha. Kupowałeś nówki czy okazje od janusza z allegro? WD Red da radę, ja po prostu raz na jakiś czas badam go pod kątem bad sectorów- program CrystalDiskInfo Portable. No i druga sprawa, warto mieć więcej niż jeden backup.
@thority: No ja śmigam na WD MY Passport Ultra który kupiłem z XKOM. Pierwszy się #!$%@?ł po 20 miesiącach więc poleciała reklamacja i dostałem nową sztukę, teraz obecnie mam go już około 3-4 lata i znowu siadł...
@MrFen Mam WD passporta. Też wziął i umarł. Tzn straciłem dane itp. Teraz niby działa ale już nic na nim nie zapisze bo widać coś się w nim #!$%@? i się boję go używać (podejrzewam kontroler czy inny sterownik bo jak programem do odzyskiwania danych sprawdzałem to dużo danych było niby ale tablica partycji #!$%@?).
@MrFen: realokowane sektory to jedna z najbardziej krytycznych wartości w tym raporcie. Dysk raczej do utylizacji, ewentualnie fachowo się mówi, że na mniej ważne dane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dysk faktycznie wyglądał na nówkę? Czasem janusze kombinują z p-listą by "wyczyścić" realokowane.
@thority: Raczej nówka, zaplombowana i zapakowana fabrycznie + xkom jednak chyba aż tak bardzo nie Januuszuje co? Nie robi tego prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Nawet na mniej ważne dane się nie nadaje bo nic na niego wrzucić nie mogę, przy próbie jest wieczne 0% i ścinka całego eksploratora windowsowego (,)

No nic trzeba chyba poczynić zakupy...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrFen: mnie zastanawia jeszcze parametr C0. Czy korzystasz z funkcji bezpiecznego usuwania sprzętu pod Windowsem? Czy tak po prostu "na chama" odłączasz dysk, gdy on pracuje?
@MrFen: W przypadku WD warto spróbować odkręcić elektronikę (jest to niedestrukcyjne) i sprawdzić styki między samym dyskiem a PCB. Moje były skorodowane, po wyczyszczeniu ipą i przejechaniu partycji windowsowym programem do naprawiania (bo dysk naprodukował "tymczasowych" błędnych sektorów przez złe sterowanie głowicą) dysk ożył:
https://forums.tomshardware.com/threads/how-to-clean-the-corroded-contact-pads-on-the-hard-drive-pcb.3612092/

Podobno to bardzo popularna usterka w tych dyskach.
@strusmig: Do dysku zawsze używam bezpiecznego usuwania, tylko teraz jak wywalał cały windows, nie chciał się komp włączać/wyłączać jak był wpięty. Próbowałem go reanimować formatowaniem to ilość "wywaleń" była mega duża i wtedy szło na żyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w dwa ostatnie dni kilkadziesiąt razy lekko go tak potraktowałem bo nie chciał współpracować :/
@tailsy13: Dzięki miras ale rdza bez zalania? Kurde porządne sprzęty te dyski ... WD ...
Spróbuję go reanimować jeszcze, to trzeba prze lutować, czy wystarczy alkoholem machnąć?
@strusmig: Jeszcze EDIT do komentarza z wysuwaniem dysku. Z telewizora go na chama wypinam bo nie mam pojęcia gdzie sony na androidzie ma bezpieczne usuwanie ... Poszukam tej opcji!