Wpis z mikrobloga

#siecikomorkowe #telefoniakomorkowa
Będę musiał zmienić sieć i szukam sensownych wskazówek, bo właśnie mnie #mobilevikings #!$%@?. Wyjechałem parę km za granicę kraju i wszystko zdechło bo nie miałem załadowanych dodatkowych środków na koncie. Toteż zero internetów i zadzwonić też chyba bym nie mógł, bo SMSy na pewno nie przechodziły. Gdybym tak bezwiednie poleciał sobie gdzieś w Europę to byłbym w głębokiej dupie. Jednak wypadałoby żeby nawet zapłacić dodatkowo ale mieć kontatk ze światem :/ Wcześniej miałem #njumobile które ładnie się przełączyło na roaming, ale zmieniłem bo nie mieli oferty dla firm a chciałem trochę skorzystać skoro już mam tę #jdg

Co teraz jest warte uwagi i max bezobsługowe? Pewnie pójdę w abo, bo to już chyba czas by kupić sobie święty spokój tymi dodatkowymi paroma złotymi.
  • 11
@ludzik: trzeba było zadzwonić do NJU i powiedzieć, żeby w polu adresowym wpisali NIP: XXXXX : )

Wracaj do nju (orange), jak nie potrzebujesz telefonu od operatora, a jesli chodzi o internet mobilny (wichura here) to orange ma ofertę dla firm nie do przebicia (1000 GB/mc, u mnie hula 90/20).
>miej telefon na kartę

>miej 0zł na koncie

>płacz, że poza polską jednak nie jest za darmo xD


@StaraSzopa: Mając pakiet w Nju miałem gdzieś gdzie się znajduję- byle w obrębie UE. Wyleciałem gdzieś tam, po lądowaniu chwilę oczekiwania i cyk wszystko działa. A w MV blackout i dzwoń najwyżej na 112.
StaraSzopa: Mając pakiet w Nju miałem gdzieś gdzie się znajduję- byle w obrębie UE. Wyleciałem gdzieś tam, po lądowaniu chwilę oczekiwania i cyk wszystko działa. A w MV blackout i dzwoń najwyżej na 112.


@ludzik: ale zdajesz sobie sprawę, ze to nie jest wina operatora? Orange jest dużym monopolistą. Jak pojedziesz za granicę będąc w Orange to korzystasz z nadajników Orange lub spółki przez Orange kontrolowaną. Natomiast jak jesteś w Mobile