Wpis z mikrobloga

Składam kompa totalnie od zera (nie mam nawet monitora). Już prawie wszystko powybierane, w koszyku x-kom kwota ~ 8500 i teraz przeglądam inne sklepy/allegro za korzystniejszymi ofertami poszczególnych części. Zastanawiam się, czy któreś podzespoły warto mimo wszystko kupić w droższym x-komie i zabulić za dodatkową gwarancję? Myślałem o grafice, płycie głównej i monitorze, ale przekonany nie jestem czy warto.

#pcmasterrace #linuxgaming #amd #radeon #xkom #skladamkomputer #skladampc
  • 15
@Trzecia_Harmoniczna: karte graficzna bym polecal ze sprawdzonego sklepu bo te janki z allegro sciagaja te karty zza granicy, a gwara producenta zazwyczaj obowiazuje tylko w kraju z ktorego pochodzi karta

reszta to jak wolisz, ja bym bral wszystkie czesci pojedynczo gdzie najtaniej na ceneo
@MilionoweMultikonto: wszystko co się da (będę się głównie kierował protondb.com). Na początek pobawię się w jakieś klasyki typu pomodowany na maksa Skyrim, Wiesiek, etc. A później coraz nowsze. Na pewno chce sprawdzić Bannerlorda, potem jakieś assasyny, Cyberpunki, w CS też pośmigać. Nic konkretnego, wszystkiego po trochu.
@MilionoweMultikonto: mobo to nawet ciezko stwierdzic, bo odsyłam do producenta, po prostu jak coś nawala, szkoda czasu na diagnoze. Jedynie Z170tkach od MSI moge powiedziec ze konkretnie najczestsza przyczyną był tryb slow mode. Miałem kilka mobasów które wypaliły elementy sekcji w ciągu rok od zakupu, przy użytkowaniu z zablokowanym prockiem xD
A GPU prawdopodobnie wadliwe luty, sekcja zasilania. Ale tutaj nie ma reguły, konkretnych wad fabrycznych. Dużo elektroniki to i dużo
@Trzecia_Harmoniczna: mobo bym olał, bo i tak tanie, a i tak na wiekszosc masz 36msc gwary, ale na GPU jak sie boisz to dodatkowa gwara czemu nie. Chociaż to zalezy od ceny tej gwary.
TYLKO GWARE. Żadnych ubezpieczeń nie kupuj, bo to jeden wielki scam.

Kup sobie z SSD Samsunga 980 jak chcesz zaoszczędzić. Tani, a jednoczesnie Samsung w miare utrzymał jakosc.

EDIT Albo GPU kup po prostu od Zotaca :)