Wpis z mikrobloga

Przestrzegam wszystkich i #zalesie, bo jestem wkurzony że gdybym nie zwrócił na to uwagi to rządowa aplikacja po prostu okradła by mnie bez dostarczenia usługi. Dodatkowo jestem pod wrażeniem, że tak ważna aplikacja może być napisana gorzej niż projekt studenta informatyki z pierwszego roku w tydzień na zaliczenie.

Jak wiele osób wie, od kilku miesięcy na autostradzie A4 wprowadzony został nowy system etoll, który pozwala na zakupienie biletu w aplikacji mobilnej lub przez internet. W teorii brzmi świetnie, a na pewno lepiej niż stanie w kolejkach na bramkach jak to było do tej pory. Ale niestety wykonanie jest dość tragiczne.

Okazuje się że istnieje możliwość, że w czasie zakupu biletu przez aplikację mobilną zostanie pobrana opłata, pomimo tego że biletu nie dostaniecie. Jestem przyzwyczajony że w takiej sytuacji otrzymuje się środki z powrotem na koncie po jakimś czasie. Okazuje się że nie w etollu. Minął miesiąc. W etollu po prostu rządowa aplikacja przytuli sobie wasze pieniądze a wy jak tego nie zauważycie to jesteście frajerami i tracicie bezpowrotnie pieniądze.

Zastanawiałem się czy w ogóle chce mi się pisać reklamacje o 16.20 PLN ale, ku#wa, jeśli każdego użytkownika z kilku tysięcy podróżnych dziennie, który nie śledzi operacji na koncie wydymają na tą kwotę to naglę się okazuje że ładna sumka się zbiera. Tym bardziej że często będą to jakieś firmy w której nikomu nie będzie sie chciało sprawdzać czy żadnemu z kilkunastu pracowników nie policzono czegoś podwójnie.

A najlepsze w tym wszystkim że to i tak jest nic w porównaniu jakie jaja były z tym systemem kiedyś, jak jeszcze nie można było sobie po prostu biletu kupić, a trzeba było robić jakieś jaja z włączonym cały czas telefonem podczas podróży i potwierdzaniem co chwile w trakcie jazdy że dalej jedziecie. W przeciwnym razie mogliście po prostu dostać mandat. XD
Albo opłata naliczana była podwójnie na bramkach. Albo tysiące innych opinii które czytałem na googlu.

Polecam lekturę ocen w Sklepie Play jak ktoś się nudzi, takich sytuacji jak moja jest setki.

  • 1