Wpis z mikrobloga

Cześć! Z racji przesunięcia terminu przejścia ETH na PoS, zastanawiam się nad ogrzewaniem pokoju koparka kryptowalut. Wiem że jest to dość ryzykowna inwestycja w tej chwili, ale mam naprodukcje prądu z PV. Mam starty komputer, czy da się z niego zrobić bazę pod koparkę? Myślałem żeby kupić kartę 1660 super. Czy do tej płyty głównej wejdzie więcej kart?

#kryptowaluty #mining #kopaniekryptowalut #komputery
Pobierz Kammil - Cześć! Z racji przesunięcia terminu przejścia ETH na PoS, zastanawiam się na...
źródło: comment_16509745374IkT2FYCdHGF4dvpWLdxH4.jpg
  • 13
@Kammil: To może podaj model płyty? Jeżeli ma wejście na PCIE EXPRESS to będzie działać. Pytanie teraz jakiej wersji to wejście jest 1.0, 2.0 czy 3.0. Im numerek większy tym większa przepustowość danych.
@Kammil: Czyli reansumując karta będzie działać z tą płytą główną ale procesor będzie dławić jej możliwości. Do tej płyty nie będziesz w stanie dołożyć kolejnych kart. Jak kolega wyżej pisał nie opłaca się kopać jedną kartą więc jak uważasz.
@rfkng: @Kammil: Kopanie krypto to nie gierki, że procesor ogranicza moc karty (jedyne ograniczenie to ile obsłuży PCIE lanes - ile kart będzięsz mógł do niego podpiąć). Np. Celeron E3300 + GIGABYTE GA-P41-ES3G spokojnie obsługiwał 7 kart.
Kupuj 1080ti i kop drobne manetki o niskich wartościach abyś dostawał wypłatę przynajmniej raz na miesiąc. Przy jednej superce wypłatę eth dostawał byś pewnie raz na rok. Masz darmowy prąd kop i tyle. 500 w wystarczy na ogrzanie 50mkw na luzie. Czyli jedna superka pokój 10 mkw będzie git.