Wpis z mikrobloga

#akwamarik update

Noo więc baniak w końcu dojrzał.
Więc wprowadziłem także pierwszych mieszkańców ()

W tym momencie obsada to:
- 5x neon innesa
- 5x kirys panda
- 9x neocaridina blue velvet

I o ile rybki mają się świetnie to niestety od rana nie widziałem żadnego skorupiaka. No pewnie się jeszcze nie przyzwyczaiły i siedzą gdzieś w szczelinach dragonstone albo z tyłu w karłowatej jeszcze roślinności.
Ja osobiście brałbym redki albo prlki, bo pewnie byłoby je łatwiej widać ale #krewetki wybierała akurat różowa, bo też chciała mieć wklad w tworzenie #akwarium

Z zielonego to dorzuciłem mikro anubiaska na korzeń i dwie gałęziatki kuliste z czego jedną rozerwałem i wygląda jak smoczy korzeń z gothic :D

No i kupiłem Ledy RGB z Ikei jako prowizoryczne oświetlenie moonlight chociaż jest ładne to nie jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na konstrukcje więc je zmienię.

Ostatnią zmianą jest napowietrzacz z Allegro za 20zł, którego nie polecam bo jest głośny a rurka wymagała prostowania suszarką do włosów. Jednak z tego względu, że poziom wody jest bardzo wysoki to kaskada nie napowietrza wystarczająco więc na razie zostanie chociaż szukam alternatywy i czekam na polecajki.

Za tydzień albo dwa chciałbym dołożyć jeszcze trochę stworzeń bożych do akwa. Myślę nad trzema glupikami moskiewskimi i haremem pretnika karłowatego i może dwoma ślimakami.

Jak zwykle więcej zdjęć w komentarzach.

#akwarystyka
marik669 - #akwamarik update

Noo więc baniak w końcu dojrzał. 
Więc wprowadziłem tak...

źródło: comment_1650736098GbYIO7cJZiq2S71gwxMVEk.jpg

Pobierz
  • 10
@marik669: Białe podłoże to nie dziwne, że krewetki schowane. Będą z niego uciekać w stresie. Kh masz wywalone w kosmos, obstawiam że to błąd testów jeśli gh=12. Nie masz tam przypadkiem podłoża aktywnego za piaskiem? Widać chyba kawałek z boku. Jeśli tak to przerzucaj się szybko na RO zmineralizowane pod neocardiny, bo szybko zużyjesz CEC podłoża.

PS. Jesteś świadom tego, że neony to ryby kąsaczowate i będą zjadać młode krewetki?
  • 0
@psylo: biale podłoże to piasek o drobnej gradacji a czarne to zwykły żwirek. Tak jestem świadomy, nie chce robić hodowli krewetek i uważam że w skali mojego zbiornika taka selekcja naturalna dobrze zrobi
@marik669: ile to litrów, że taka zupa rybna ma wyjść? Chyba, że co pół roku chcesz wymieniać obsadę, na mlodsze (mniejsze) osobniki? Prawie 20 rybek w kostce to chyba sporo. Do przerybiania lepsze są podłużne zbiorniki.