Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do usuwania zdjęcia z wyników wyszukiwania. Właściciel strony usunął moje zdjęcie (wizerunek) ze swojej witryny, ale w Google nadal jest to zdjęcie

Wysyłam wniosek przez stronę „Usuwanie nieaktualnych treści z wyszukiwarki Google”, ale Google odrzuca z automatu te prośby pod pretekstem „Zatwierdzone prośby zostały usunięte z wyników wyszukiwania Google” co jest bzdurą, bo zdjęcie nadal jest widoczne w wynikach wyszukiwania (cache)

Do tego podczas wklejania linku do strony która zawierała zdjęcie, Google każe wpisać „słowo które nie występuje w nowej wersji strony”, ale wszystkie występują xd bo autoe strony jedynie wywalił obrazek z serwera. Co ja mam tam wpisać?

#seo #pozycjonowanie #internet
  • 4
  • Odpowiedz
@alizen: właśnie tu mam taki problem, że to gówno-strona agregator zbierający fotki z internetu, nie ma żadnych danych kontaktowych ani nic. Od paru miesięcy próbowałem dojść do właściciela strony i dopiero właściciel hostingu przesłał mu „abuse” i ten po ponad miesiącu zdjęcie usunął

A automat po ilu dniach takie zdjęcie usunie?
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Wyślij mi link do tej strony na PW, prześlę link do indexera. Google powinno odwiedzić dany link i zaktualizować cache. A jak się wstydzisz to wykup sobie abonament na speed-links.net i spróbuj zrobić to samodzielnie.

Alternatywnie możesz stworzyć jakieś linki do tej podstrony aby zachęcić Google do ponownych odwiedzin.
  • Odpowiedz