Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam panów wykopowych ekspertów z najwyżką czasu. Planuje niedługo zbudować stacje roboczą/pc jak na zdjęciu, i tu pojawia się pytanie - czy są tu jakieś oczywiste błędy lub rzeczy które można zmienić na lepsze?

Kilka uwag:
* 64GB jest mi potrzebne do tego co robię (przynajmniej przy procesorze klasy 12700);
* Ta płyta Aorusa to (wydawałoby się) jedyna przyzwoita płyta ITX na Alder Lake w takiej cenie - inne płyty mają ograniczenia mocy które je skreślają do 12700 (asrock z690, limit 150W) albo inne ograniczenia (Biostar jakiś - za mało wewnętrznego USB, dziwny bios);
* AIO można ewentualnie zmienić z zastrzeżeniem że rekomendowany Arctic Liquid Freezer II 240 się nie mieści do tej obudowy podobno;
* Dysk ewentualnie do zmiany, myślałem o Sabrent Rocket 4 Plus ale Samsung wygląda na generalnie lepszego;
* GPU póki co zostaje że starego buildu (xfx R9 290) - coś nowego będzie grzane kiedy ceny znowu spadną;
* Sklepy z których będę kupował wybiorę w momencie zakupu, ceny z komputronika są orientacyjne.

Thanks from the mountain.
#pcmasterrace #pc
Pobierz
źródło: comment_1650502790zezcuj2rvYNGTlVcmHzcZB.jpg
  • 3
@polaq:

1. Płyta główna (subiektywnie)
Przemyśl tę płytę główną. Po pierwsze, nie poleciłbym nikomu topowego Aorusa po swoich doświadczeniach z nim. Po drugie wszystkie komponenty Gigabyta jako jedyne w całym moim zestawie się wykrzaczają.

Nie wiem czy oprogramowanie jakościowo jest identyczne jak te dla ich płyt dla AMD ale software Gigabyta jest kompletnie do dupy.

Po swoich doświadczeniach teraz wziąłbym pewnie coś od MSI albo Asrocka i mocno przemyślał sens wydawania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hektorrr: dzięki za odpowiedź.
1. DDR5 raczej teraz nie widzę sensu brać. Wątpię żeby wydatek 2x na pamięć był tego warty (przy 64GB jest to notabene 20% całej ceny zestawu w tym momencie). DDR5 - spoko ale chyba nie teraz i nie do buildu który potrzebuje 64GB.

Z założeniem że ma być ddr4, nie wiem czy mam szczególnie inny wybór niż ten Gigabyte. Płyt pod itx na 1700 jest bardzo mało