Wpis z mikrobloga

#ukraina

Jako, ze jestem Janusz taktyki wojennej to proszę was ekspertów o wyjaśnienie.

1. Czemu teraz czas odgrywa taka ważna role w obronie Mariupola?
2. Jakie są +/- liczby sił orków i Ukraińskich. Czytałem, ze ruskich orków jest znacznie więcej. nie ma możliwości żeby ściągnąć wsparcie dla Ukraińców z zachodu i północy? ( w sumie północy trzeba pilnować bo kartoflany książę wiąże tam Ukraińców ) wiem, ze to kawał drogi ale jednak jakies wsparcie.
3. Jakiego sprzętu i jak szybko trzeba dostarczyć Ukraińcom żeby przełamali ten front i #!$%@? orków na zbity pysk z Mariupola i Donbasu?
4. Pytaniem numer trzy chyba odpowiedziałem sobie po części na pytanie nr. 1 XD

#wojna
  • 10
@BiesONE: z tego co rozumiem słuchając mądrych ludzi:
Ad. 1 Mariupol jest realnie stracony ale obrońcy wiążą siły rosyjskie w tym regionie i nie mogą ich przerzucić do chociażby Donbasu gdzie w tej bitwie każdy żołnierz i każdy sprzęt się liczy
Ad. 2 w mariupolu podobno jest 10 do 1 przewaga orków
Ad.3 trzeba by dostarczyć myśliwce, czołgi i artylerię, generalnie ciężki sprzęt i tak naprawdę nie dzisiaj tylko miesiąc temu
@BiesONE: 1 czasu mało bo kończy się amunicja i jedzenie, ale nawet jakby mieli amunicje i jedzenie to odcięci od swiata mało zrobią
2 nie wiem, Azowców mniej niż 3k to na pewno a ruskich to przeciez sciągną ile trzeba, tam jest sporo dominowanego przez orków terenu, zanim się przebije pomoc to juz będzie po ptokach
3 samoloty, artylerie taką z duzym zasięgiem
1. Czemu teraz czas odgrywa taka ważna role w obronie Mariupola?


@BiesONE: Dziwne pytanie.

2. Jakie są +/- liczby sił orków i Ukraińskich. Czytałem, ze ruskich orków jest znacznie więcej. nie ma możliwości żeby ściągnąć wsparcie dla Ukraińców z zachodu i północy? ( w sumie północy trzeba pilnować bo kartoflany książę wiąże tam Ukraińców ) wiem, ze to kawał drogi ale jednak jakies wsparcie.


@BiesONE: Daily mail podawał, że w
@BiesONE:

Według mnie najbardziej przydatna dla Ukraińców z ciężkiego sprzętu byłaby obecnie artyleria oraz amunicja do niej.

Z kilku prostych względów:
- artyleria ma ogromną siłę ognia, sporą precyzję i daleką donośność,
- jej siła jest potęgowana przez amerykańskie dane wywiadowcze, w szczególności ze zdjęć satelitarnych, a także z ukraińskich dronów,
- Ukraińcy mają zapewne sporo przeszkolonych artylerzystów, bo jeśli ponoszą straty w systemach artyleryjskich, to zapewne są to straty głównie
@Kamelot: 3. Jeśli został już wysłany ciężki sprzęt i dotrze w najbliższym czasie ( wiem już ze czas odgrywa tam ważna role ) to siły ukraińskie z zachodnich regionów i środkowych nie mogą wjechac od tylu na ruskich? Wtedy by zamkneli ich od dwóch stron. Od zachodu w miarę zregenerowanym i świeżym pod względem fizycznym wojskiem i od wschodu tymi co są, którzy i tak walczą ostatkiem sił. @pamperap: Nie
@BiesONE: to ja dopowiem, że kolega powyżej pisząc o 70 tysiącach Rosjan i 44 tysiącach Ukraińców miał na myśli oczywiście cały Donbas i zaczynająca się tam bitwę a nie konkretnie sam Mariupol, gdzie liczby są o wiele mniejsze.