Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Kolejna pozycja z 1997 roku, tym razem wkraczamy w tematy marynistyczne i pirackie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Overboard to gra zręcznościowa, w której poruszamy się statkiem i staramy się przepłynąć z punktu A do punktu B.
W teorii bardzo proste, jednak diabeł tkwi w szczegółach ( ͡º ͜ʖ͡º). Na trasie czeka na nas wiele pułapek i niespodzianek np. wielkie obrotowe piły, strażnice i forty strzelające z dział, miotacze ognia czy inne statki starające się nas zatopić.
Nie pozostajemy dłużni i możemy korzystać z całego szeregu dostępnych broni: działa boczne, działo dziobowe, miny morskie, miotacz ognia i nawet rakiety przeciwlotnicze (czasami trzeba coś strącić ( ͡º ͜ʖ͡º)). Czeka na nas 5 regionów do przebycia, każdy ma nieco inny wygląd i składa się z mniejszych tras. W czasie rozgrywki przejmujemy porty i tym samym zaliczamy checkpoint. Początkowe trasy są dość łatwe, ale im dalej tym gra wymaga od nas większego zaangażowania. Dobrym dodatkiem jest również tryb multiplayer do 5 graczy (ʘʘ), więc można się zmierzyć z kumplami lub rodziną.

Grafika stoi na dobrym poziomie, efekty wody w tamtych czasach były naprawdę niezłe.
Muzyka jest wręcz doskonała i świetnie zachęca do gry.
Grywalność jest spora, lecz czasami gra naprawdę potrafi dać w kość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napiszcie czy graliście, lub jakie macie wspomnienia z ta grą

#grybusa #psx #ps1 #staregry #glupiewykopowezabawy
  • 10
  • Odpowiedz