Wpis z mikrobloga

@9Grzesiek_: Mi też nie wychodziła ale pierwsza sprawa rdza nie ma nigdy jednolitego koloru tylko minimum 4-5 odcieni a dwa trzeba bawić się w nakładanie kawałkiem gąbki i wtedy wychodzi ciekawy efekt a trzy to dedykowane farby to robi robotę. A co do aparatu to robię po prostu telefonem więc jakość niestety nie jest taka jak bym chciał czasem się uda ładnie a czasem jak te powyżej ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Polanin: Mam coś takiego, kupiłem za 20 zł ale to się nadaje bardziej do zabawy niż do takich zdjęć. Któryś z wykopków doradził mi że podstawa to oświetlenie i to był strzał w 10 bo odkąd kupiłem żarówkę taką jak używa się w zakładach fotograficznych to zdjęcia wychodzą niebo lepiej i nie potrzebuję już używać nic oprócz fabrycznego zoom'u w telefonie.
  • Odpowiedz
@Polanin: Znaczy ta soczewka może była by i dobra ale do fotografowania łebka od szpilki a na elementach rzędu 5-7 mm obraz zaczyna się rozmywać co nie pozwala zaprezentować całych walorów danego modelu a tylko jego mały punkt jest wystarczająco ostry.
  • Odpowiedz
@calibromaniac: Możesz jeszcze zrobić dyfuzor, bo masz dość ostre cienie. Staraj się oświetlać od strony od której fotografujesz. Poczytaj o zdjęciach makro robaków, bo to podobne problemy, a materiałów jest mnóstwo. Co do obiektywu to są jeszcze inne opcje typu okular z mikroskopu, albo stary obiektyw, ale to ostatnie będzie upierdliwe.
  • Odpowiedz
Znaczy ta soczewka może była by i dobra ale do fotografowania łebka od szpilki a na elementach rzędu 5-7 mm obraz zaczyna się rozmywać co nie pozwala zaprezentować całych walorów danego modelu a tylko jego mały punkt jest wystarczająco ostry.


@calibromaniac: Całkiem możliwe. Kiedyś były jeszcze konwertery makro do aparatów fotograficznych o niewymiennych obiektywach, ale to dość drogie rozwiązanie w tym wypadku i musiałbyś pewnie wyłożyć ponad 200 zł. Trochę bez
  • Odpowiedz