Wpis z mikrobloga

@Voltix: czytałem opinie i właśnie dlatego chyba zamontuję prostą wkładkę na kluczyk. Wprawdzie mam drugie wejście do domu, ale dają gwarancję na 2 lata. Jeśli urządzenie "padnie" po czterech to się wkurzę. Jeśli załóżmy mam wymieniać co 4 lata i płacić 150gbp to chyba lepiej raz kupić wkładkę za 50 i ona raczej się nie zepsuje.
@Sztachuk: Mam gdzieś pół roku. Problemów nie mam ale aplikacja jest tragiczna więc polecam albo moduł zwave albo ten od yale z ich bramka. Chociaż to już pewnie zależy od tego dlaczego chcesz Smart zamek. Ogólnie wielką wada ale to wada brytyjskich zamków jest to że jeśli klamki nie podniesiesz dobrze do góry to się nie zamknie i tyle.
@Sztachuk: Kurła, panie, ja to wolę mieć kontrolę nad swoim zamkiem, a nie ta elektronika....

A tak na poważnie używamy z żoną od prawie czterech lat, nie mieliśmy żadnych problemów. Oryginalna aplikacja poszła w odstawkę bo dołączyliśmy moduł wifi do zamka i otwieramy przez samsung smart things - kontrola kiedy zamek jest otwierany i czy jest zamknięty daje dużo spokoju gdy nie ma Cię w domu.

Do tego mamy dzwonek z
@Sztachuk: Jeśli kupisz Z-Wave module to potrzebujesz jakiś hub Z-Wave - czy to Smartthings jak kolega wyżej czy jeśli masz np home assistant to możesz kupić dongle aeotec sobie.
Potem sterowanie zgodnie z systemem z którym zintegrowałes.
Inna opcja to ten biały moduł Yale który wymaga bramki Yale i wtedy masz ich aplikacje Yale Connect.
Mam Hive Hub do sterowania ogrzewaniem. Na niektórych stronach jest opisany jako obsługujący z-wave, niestety nic o tym nie ma na stronie producenta. Ale chyba spróbuję. Jeśli się nie da, poszukam czegoś innego.
@Sztachuk: Nie wypowiem się co do hive hub ale jeśli masz to warto spróbować. Jeśli coś dedykowanego to jeśli lubisz gotowe rozwiązania to pewnie smartthings a jeśli kleić coś samemu to home assistant I aeotec zwave stick 5 lub 7
Widziałem, że można do Raspberry Pi podłączyć Aeotec Z-Stick Gen5 i da się to ładnie skonfigurować. A akurat mi rpi zalega więc pewnie to wykorzystam. Jeszcze raz dzięki!

Edycja
Mój NAS Synology też się do tego nada, więc z rpi nie skorzystam.
To jeszcze na koniec. Załóżmy, że kupię conexis L1 I zwave module. Nadal będę mógł otwierać zamek za pomocą foba?

@kwantowykocyk: @ChytryJanuszMenda: @Voltix:
@Sztachuk: Tak, foby normalnie dalej działają.
Dalej bedziesz potrzebowal aplikacji zeby dodac/usunąć nowy tag (chyba ze sie myle)
Z-Wave moze:
- Otworzyc/zamknac zamek
- Zwrócić informacje o stanie zamka (otwarty/zamkniety)
- Wysyłać eventy z informacja ktory tag otworzyl zamek
- Zwrócić info o ostatniej akcji (otwarty/zamkniety, manualnie/zwave, jammed itd)
- Zwrócić info o baterii