Wpis z mikrobloga

  • 9
1297 + 1 = 1298

Tytuł: Kopalnie króla Salomona
Autor: Henry Rider Haggard
Gatunek: powieść przygodowa
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788377851579
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 312
Pierwsza część cyklu o Allanie Quatermainie.

Dawno temu oglądałem film, który z tego co pamiętam mi się podobał, lubię filmy i książki przygodowe, więc pomyślałem, że powrót do tej klasyki może być niezłym pomysłem. Jest to historia, której głównym motywem jest odnalezienia brata jednego z członków ekspedycji, który wyruszył do Afryki w poszukiwaniu tytułowych kopalni wypełnionych złotem i klejnotami. Allan Quatermain staje na czele misji poszukiwawczej, mając przy okazji dodatkowy cel, jakim będzie dobranie się do bogactwa króla Salomona. Po przybyciu na miejsce, okazuje się, że wioska, której mieszkańcy znają drogę do kopalni jest w konflikcie z inną i szykują się do bitwy. Allan z innymi podróżnikami zawiera układ, w ramach którego pomogą plemieniu im w walce w zamian za zaprowadzenie do kopalni,

Czyta się niezwykle łatwo i przyjemnie, natomiast jestem trochę zawiedziony ilość przygód w tej powieści przygodowej, bo sumarycznie chyba najwięcej czasu spędzają w wiosce, w której po za przygotowaniem do bitwy, niewiele się dzieje. Książka miała potencjał, który można było nieźle rozwinąć. Sama kopalnia to też właściwie 1-2 zagadki i koniec, szkoda, bo wyszło jak zwykle.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
99/128
#bookmeter #powiescprzygodowabookmeter
ali3en - 1297 + 1 = 1298

Tytuł: Kopalnie króla Salomona
Autor: Henry Rider Haggar...

źródło: comment_1649916504FpUx6rdLlBKHQNRYOM2RIA.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz