Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektryka #led

Aktualizacja do mojego wczorajszego postu walki z wymiana halogenów na ledy.

MAMY WINNEGO..chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°) otóż okazało się, ze w moim podwieszanym suficie, nie ma jednego transformatora elektronicznego nad rozdzielnica, a są uwaga DWA! drugi jest w zupełnie innym miejscu (obok drzwi wejściowych) to by wyjaśniało dlaczego przepaliły się wczoraj żarówki i działy się cuda.

Ale teraz pytanie:

Ja kupiłem jeden zasilacz do ledow 60W taki jaki potrzebuje, co zrobić z tym drugim (oczywiście muszę go odłączyć) ale czy kupić kolejny zasilacz 60W led czy cos innego tam zrobić?
Pobierz
źródło: comment_16496975599J7JMjPzxFOw2KnirEe7CT.jpg
  • 6
@eSports24: raczej nie uda ci się przeciągnąć mostka z wyjścia pierwszego zasilacza 60 do miejsca połączenia wyjścia z drugiego trafo więc montuj drugi zasilacz 60
@merti: No wlasnie musiałbym chyba ciągnąć kabel aż do pierwszego zasilacza a to przez cały sufit niewykonalne, czyli co wyrzucić ten, wstawić jeszcze jeden taki sam i będę mieć 2x 60w zasilacze ?
@eSports24: Tak. Pytanie czy przypadkiem nie masz zdublowane zasilanie trafokami? Musisz podpiąć zasilacz 60 i sprawdzić czy wszystkie świecą ale czuję że może być jeden wspólny minus do obu trafo....
@merti: Tak ja wymieniam halogeny 30w 12v na ledy 3w 12v. I tak no ja nie wiedziałem , ze są dwa transformatory wiec miałem przez chwile podłączony jeden zasilacz i jeden transformator, wiec podejrzewam, ze dlatego szlag trafił ledy bo taki miszmasz się zrobił.
Kupię jutro drugi zasilacz i wepnę zamiast tego elektronicznego