Wpis z mikrobloga

Hej panowie mam pewien problem układem dla esp 01. A mianowicie chcę przerobić stary kontroler do ledów (widoczny na zdjęciu) abym mógł kontrolować pasek ledowy po wifi (wgrałem już na esp WLED) . Planuję podpiąć 3 porty GPIO pod nóżki Mosfetów, a zasilanie wziąć od starego kontrolera, który jest zasilany napięciem 4.8V. Aby nie spalić esp planowałem użyć przetwornicy mini360, ale niestety okazało się, że spadek napięcia na niej umożliwia obniżenie napięcia do max. 3V (esp wymaga 3.3V). Czy taka różnica w napięciu spowoduje problemy w działaniu esp? Czy może lepiej spróbować innej metody obniżenia napięcia (dzielnik lub diody), a może spróbować obniżyć napięcie zasilacza (diody są zasilane przez zasilacz 12V)? Nie jestem pewien też czy ogólnie z tą przeróbką starego kontrolera IR dobrze myślę, więc jeśli coś robię to byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie :D
#elektronika
mxzm - Hej panowie mam pewien problem układem dla esp 01. A mianowicie chcę przerobić...

źródło: comment_1649689796z20FFwN7BCtLPAjvl7rYjy.jpg

Pobierz
  • 7
@mangobanana: Widocznie ta przetwornica ma dropout 1.8V. Z tego co czytałem stabilizatory liniowe mają też około 2V dropoutu. Jeszcze spróbuję te 12V i dam znać czy zadziała. A co myślisz o tym pomyśle aby się wlutować pod te mosfety? Ma to prawo działać?
@mangobanana: Każdy mosfet odpowiada za jeden kolor RGB. W tej konfiguracji nie ma raczej innej opcji wysterować 3 dużych prądów inaczej jak mosfetami gdzie esp kontroluje bramkami przepływ 12v
@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: Przerobilem ten kontroler na osobnej płytce. Wszystko działa wg. mnie dobrze poza jednym dość sporym problemem. Po pewnym czasie jak podłączy się ledy esp01 #!$%@? się. Nie wiem jak to konkretnie określić, ale dioda się świeci lecz nie jest możliwe połączenie się z adresem IP WLED'a. Odnoszę wrażenie, że powodem tego problemu jest ta przetwornica mini 360, aczkolwiek możliwe jest, że ledy potrzebują tak dużo prądu, że nie starcza na