Wpis z mikrobloga

Co to za lysy idiota w #tvn24 ??
"Makaron mial super pomysl - nie musisz sie szczepic ale musisz jak chcesz isc do kina"

No debil.
Co nastepne? Moze taki wspanialy pomysl:

NIe musisz sie szcepic ale jak sie nie zaszczepisz to nie mozesz oddychac.

chyba trza dodac tag #bekazcovidian
  • 11
  • Odpowiedz
A co wniósł Twój wyolbrzymiony komentarz. Porównywanie wyjścia do kina z śmiercią przez uduszenie. Super logika.


@Borys_xD: Jak do tej pory nie zrozumiales to ja ci nie wytlumacze. Ale skoro nie rozumiesz to po kiego grzyba sie wypowiadasz? Nie za dobrze to o tobie swiadczy.

Popros kogos moze wyjasni co oznacza "dobrowolnie ale"
  • Odpowiedz
Typowa odpowiedź szura. Zero argumentów i fikołki.


@Borys_xD: to wez mnie wytlumacz - jako szurowi.

Dobrowolne szczepionki ale jak ich nie wezmiesz to nie mozesz oddychac. Wiem ze twoj umysl nie ogarnia takiego porownania wiec uproszcze:

dobrowowolne ale jak tej dobrowolnej nie przyjmniesz to nie mozesz czegostam.

To dobrowolne ale.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Zdajesz sobie sprawę że, gdyby nie szczepionki to w tym momencie mielibyśmy pewnie dalej lockdown, chodzili w maskach a kina i tak byłyby pozamykane. Czasami lepiej że decyzje podejmuje ktoś na górze mając jakiś sztab doradców znających się na tym co robią opierających się na badaniach a nie chłopskim rozumie.
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawę że, gdyby nie szczepionki to w tym momencie mielibyśmy pewnie dalej lockdown


@Borys_xD:

Czasami lepiej że decyzje podejmuje ktoś na górze


Pa na te "decyzje na gorze":

-maski sa niepotrzebne, maja je nosic tylko ci majacy kontakt z chorymi
Chwila pozniej - wszyscy maja nosic maski

-zamykamy lasy

-zakaz mycia auta na myjni bezdotykowej

-zamykamy cmentarze

- zamykamy plaze

Miras jakbym chcial wszystkie ich wspaniae decyzje wymienic to
  • Odpowiedz
@gorzki99: Znów fikołka robisz. Mówiliśmy przed chwilą o wstępie do kina a nie do lasu. Czy ja napisałem że popieram zamykanie plaży. Jest różnica między siedzeniem w zamkniętym pomieszczeniu z potencjalnie chorą osobą spacerem w lesie. Sam miałem sytuację gdzie straż miejska zatrzymała mnie za brak maski na pustej ulicy o 5 rano. Mam nadzieję że jednak nie różnimy się tak bardzo w poglądach. Czasem środowisko wpływa na nasze poglądy może
  • Odpowiedz
Mówiliśmy przed chwilą o wstępie do kina a nie do lasu.


@Borys_xD: Jasne ze wstep do kina a lasu to cos innego. I tu nie ma co dyskutowac.

Ja robie fikolki a to Ty nie odnosisz sie do clue problemu.

A clue jest takie:

"Dobrowolne ale..."

Nie wiem czy wiesz ale mmy w PL cos taiego jak "obowiazkowe szczepiania". I skoro sa obowiazkowe to np przedszkole moze nie przyjac dzieciaka ktory
  • Odpowiedz
@gorzki99: No prawda taka że nikt nie miał narazie odwagi wprowadzić obowiązkowych szczepień żeby nie brać na siebie odpowiedzialności, która i tak właściwie nie występuje jeśli chodzi o urzędników państwowych. Ale jest przykład gdzie obowiązkowe szczepienie na covid zostało wprowadzone. Na przykładzie Austrii, kraju który wydaje się być dosyć uporządkowanym. Na pewno dużo bardziej niż Polska. https://tvn24.pl/swiat/szczepionka-na-koronawirusa-austria-wprowadza-obowiazkowe-szczepienia-przeciw-covid-19-5567382 U nas obowiązek ma tylko służba medyczna.

Jeśli chodzi o prawo, konstytucje i ustawy
  • Odpowiedz