Wpis z mikrobloga

Zbliża się wiosenne ciepełko, czas pomyśleć o ogrodzie ()

Długo nie postowałam tutaj żadnego projektu ogrodu, bo zawsze dostaję dużo pytań i wiadomości, ale dziś mam czas i mogę na wszystko poodpowiadać. Jeśli zatem macie jakieś pytania odnośnie waszych ogrodów, roślin albo pracy nad projektem ogrodu, piszcie :3

Projekt, który dziś wam mireczki pokazuję to taka dziwaczna działka wciśnięta pomiędzy istniejącymi już domami. W pobliżu przejeżdża pociąg, dlatego na końcu działki powstanie "dziki zakątek" czyli gęsto nasadzone drzewa iglaste i liściaste, które mają stłumić dźwięk. W tym miejscu działki znajduje się też słup elektryczny i trakcja więc drzewa trzeba będzie posadzić tak, aby konary nie nachodziły na przewody.

Trawnik będzie koszony przez robota, są też dwie łąki w mniej uczęszczanych miejscach (na froncie domu i na dojeździe do drugiego garażu który być może powstanie w przyszłości). Być może też kiedyś powstanie basen, ale na początku to będzie tylko miejsce z niekoszonym trawnikiem, na którym będzie rozkładany basen sezonowy.

Będzie dużo drzew, trochę kwitnących rabat bylinowych i drewniane kładki jako komunikacja w ogrodzie. Aby dziki zakątek nie był "martwym" miejscem, dodałam tam ścieżkę i miejsce na ognisko.

Jeśli chodzi o styl tego ogrodu to mój klient chciał coś naturalistycznego, natomiast jego partnerka wolała coś bardziej nowoczesnego... I myślę że dobrze udało mi się pomieszać te dwa style :3

W tym momencie działka jest jeszcze pusta, niedługo zacznie się budowa, a razem z nią nasadzenia drzew na końcu działki. Po wybudowaniu domu natomiast rozpocznie się budowa pozostałych części ogrodu przez firmę, która wykona wszystko od A do Z.

W komentarzach trochę wizualizacji, a inne moje projekty można podejrzeć na www.dariakostaniak.com

#ogrod #ogrodnictwo #budujzwykopem #poznan #tworczoscwlasna
kjut_dziewczynka - Zbliża się wiosenne ciepełko, czas pomyśleć o ogrodzie (。◕‿‿◕。)

D...

źródło: comment_1649585799CDiwMkrYazeCt8uVEmo9e3.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: dzięki!

Jakaś znaczą różnica między granitowym a bazaltowym?
Wystarczy pod spodem wyrównać ziemie i przykryć agrowloklina?

Jak ze sprzątaniem takiego kamienia z liści czy innego syfu?
Jakaś siatka na rurę z odkurzacza :D?
  • Odpowiedz
@mrOlii żeby taka żwirowa ścieżka była trwała trzeba dobrze ją wykonać, na pewno najlepiej jest dużo sobie poczytać o technologii. Trzeba zbudować podbudowę z różnej grubości kruszyw, kilka warstw które trzeba zagęścić

Jeśli chodzi o sprzątanie niektórzy używają dmuchawy, ja nie polecam bo to niepotrzebne spaliny i hałas (w niektórych gminach jej używanie jest zabronione), zostają też grabie
  • Odpowiedz