Wpis z mikrobloga

Podsumowanie dnia 06.04.2022 (42 dzień wojny)

Kijów i okolice

Żytomierz i okolice

Z tych rejonów wojska rosyjskie się wycofały.

----

Czernihów i okolice

Cisza...

----

Sumy i okolice

Rada miasta Sumy potwierdziła doniesienia, że w obrębie obwodu nie ma już miejscowości pod kontrolą rosyjską. Armia ukraińska współpracuje z terytorialsami w celu zabezpieczenia i oczyszczenia rejonów z których wycofali się Rosjanie.

----

Charków i okolice

Ukraiński wywiad donosi, że Rosjanom udało się naprawić połączenie kolejowe na północy, i pierwsze dostawy z Rosji dotarły już do Kupiańska.

----

Lugansk i okolice

Rosjanie ostrzelali Kreminię, Siewierodonieck, Lisiczańsk. Walki w Rubieżne i Popasnej wciąż trwają, żadna ze stron nie donosi o zyskach/stratach.

----

Donieck i okolice

Rosjanie ostrzelali Vuhledar, Miariankę, Pisky, Awdiwkę oraz Nowobakhamutkiwkę. Rosyjskie źródła donoszą również, że Nowabakhamutkiwka została zajęta - ukraińskie źródła nie potwierdzają tych doniesień, nie ma również żadnych zdjęć, które potwierdzałyby zajęcie wsi.

----

Zaporoże i okolice

Raporty donoszą o działaniu sił specjalnych Ukrainy na terytorium zajętym przez Rosjan. Oddziały są odpowiedzialne za zniszczenie połączenia kolejowego między Krymem a Melitopolem. Rosyjska artyleria ostrzelała ukraińskie pozycje w Huliapole.

----

Mriupol

Rosjanie zajęli budynki SBU oraz budynek prokuratury w centrum miasta.

----

Mikołajów i okolice

Cisza...

----

Chersoń i okolice

Ukraińskie źródła donoszą o odzyskaniu kontroli nad miejscowościami Dobrianka, Nowowoznesenske, Trudoliubiwka oraz Osokoriwka na północy. Biorąc pod uwagę te doniesienia, można śmiało wydedukować, że rosjanie kontrolują tereny między Biłą Krynycią a Dudchany.

----
#wojna #infozwojny #ukraina #rosja
  • 3
@lemek3: czyli można powiedzieć że cisza przed burza nadal trwa.
Ciekawe jak idzie kwestia dozbrajania Ukraincow w sprzęt ciężki i broń przeciw lotniczą/ przeciw rakitową, bo jak na razie wojskowi, politycy i eksperci milczą jak grób, chyba chcą uniknąć sytuacji z migami.
@Heroina340: Z takich ogólnodostępnych informacji, tak naprawdę tylko Wielka Brytania zadeklarowała wysyłkę ciężkiego sprzętu, nie znalazłem konkretnych doniesień, czy zostały podjęte jakieś kroki w tym kierunku. Jeżeli chodzi o amunicję, czy lekkie uzbrojenie, jak kamizelki, hełmy, karabiny czy lekkie systemy typu NLAW czy Piorun, to są słane przez cały czas.

Co do frontu północnego, tak jest dużo sprzecznych doniesień odnośnie planów Kremla. Jedni mówią, że oddziały zostaną przeniesione na front południowy/wschodni,