Wpis z mikrobloga

Hej, w nawiązaniu do wpisu usera @Ernest_Rozpustnik i dyskusji, która wyniknęła w tym wątku, mały poradnik ode mnie jak skonfigurować listę w playerze SS-IPTV na WebOS czyli na telewizorach LG. Taguję również #teleelevidenie bo tej listy używam. Może się komuś przyda, bo sam miałem problem z początkową konfiguracją.

1. teleele ma 2 dedykowane listy dla SS-IPTV - HLS i MPEGTS - HLS działa płynniej dlatego polecam użyć właśnie jej. Wejdź w przeglądarce na komputerze w URL twojej listy i skopiuj jej treść do notatnika. Zapisz plik a następnie zmień jego rozszerzenie z .txt do .m3u - taki plik trzeba wrzucić poprzez stronkę https://ss-iptv.com/playlist - nie będę tu pisać dokładnie jak to zrobić, ponieważ na podanej stronie jest czytelny poradnik step by step. Teoretycznie URL listy można wprowadzić także bezpośrednio w aplikacji na telewizorze, ale w taki sposób uniemożliwimy sobie wykonanie kroku 2 opisanego poniżej.

W zasadzie na pierwszym kroku można zakończyć i prawie wszystko będzie działać, ale dla niektórych kanałów nie ładuje się guide a przez to nie można skorzystać także z archiwum, które dla części z nich jest dostępne. SS-IPTV ma predefiniowane EPG i nie można łatwo wsadzić EPG od innego providera, np. popularnego EPG OVH. Z tego co widzę na stronie, to teoretycznie można odpowiednio zmodyfikować listę aby pobierała guide od zewnętrznego providera, ale po kilku metodach prób i błędów mi się nie udało prawidłowo tego wykonać dlatego do problemu podszedłem inaczej.

2. Kiedy już wprowadzimy listę jak powyżej, będziemy mogli w panelu edytować każdy kanał. Problem z EPG i archiwum wynika z tego, że SS-IPTV nie rozpoznaje niektórych kanałów po nazwie (Displayed Name) i nie nadaje odpowiedniej nazwy kanału w okienku Standardized Name, po której zaciąga guide, dlatego trzeba mu wskazać tę nazwę ręcznie. Na dzień pisania tego posta, problem jest z 27 kanałami, dla których wg teleele jest dostępne archiwum, ale nie pobiera się guide. Poniżej w spoilerze podrzucam listę kanałów wraz z informacją jakie Standardized Name dla nich ustawić. Dla większości kanałów zmiana jest prozaiczna, np. w Displayed Name jest HD, ale Standardized Name nie ma HD itp.

Displayed Name - Standardized Name


Docelowym rozwiązaniem byłby pewnie kontakt z adminem ss-iptv z prośbą o poprawne zdefiniowanie EPG na nowo, więc to jest taki workaround na ten moment. Tak jak napisałem, dla niektórych kanałów nie mogłem znaleźć Standardized Name, ponadto jak wspomniałem wyżej, powyższa lista to lista kanałów, dla których brakuje guide a jednocześnie wg teleele jest dostępne archiwum - nie weryfikowałem kanałów bez archiwum, dla których nie pobiera się guide. Na moim tv dla pozycji 13 i 18 dziś nie działało archiwum, ale guide się pobiera.

Minusem tego rozwiązania jest oczywiście manualne klikanie, ale też zmiana logo stacji w aplikacji. Wydaje mi się, że można to naprostować, ale mi się już nie chciało w to póki co bawić. No i dodatkowo, w przypadku zmiany kanałów przez providera, trzeba załadować ręcznie listę na nowo. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi / pro-tipy to może śmiało podrzucić.
  • 6
@vinmcqueen: @Ernest_Rozpustnik: Wiecie może co zrobić żeby archiwum działało tylko że na PlusX? Mam link dedykowany dla "SS-IPTV+Archive(HLS)". Wrzuciłem go poprzez stronę i zakładkę "External Playlists". Odtwarzanie działa, mam EPG, a także czerwone kropki do archiwalnych nagrań, ale gdy chcę jakieś odtworzyć, to następuje chwilowe zawieszenie i nadal nadaje na żywo...
@zdenek_smetana: hej, ja swoją listę ładowałem przez "My playlists" z pliku tekstowego, który stworzyłem tak jak napisałem powyżej - spróbuj w ten sposób i daj znać czy pomogło. Niestety nie mam doświadczenia z PlusX, może musisz jakoś pozmieniać w apce ile dni catch-upu ma być, bo PlusX chyba ma 5 dni z tego co pamiętam