Wpis z mikrobloga

Leniwa niedziela, trochu na kacu jak to kurde kawaler w weekend hyhyhy to żeby nie tracić czasu postanowiłem zrobić mini zmianę aranżacji w moim 54l akwarium ^^ Conieco zredukowałem masy roślin (i tak wiadrami co miesiąc wyrzucam tak, że nie idzie w kiblu tego spuścić, serio, raz aż musiałem renge do muszli wsadzać żeby przeszło ( _) ).
No i zapragnąłem korzenia w akwarium. Miałem jednego z powszedniego akwarium (w sumie to go siostrze ukradłem) to stwierdziłem, że niektóre rośliny da się nicią przywiązać do niego. Pożałowałem tego że nie mam pod ręką kleju cyjano akrylowego bo to była masakra z tą nicią walczyć.
No i tak to się prezentuje. Akwarium chodzi już 14 miesięcy. Żadnych problemów, wiadomo, czasem jakiś glonek etc ale to przecież jest normlane a ja nie będę ćwiczyć #!$%@? bo trochu glona gdzieś jest. Polecam akwaria na ziemi ogrodowej z dużą ilością prostych roślin.
Jak mi ktoś mówi, że akwarium do dużo pracy i mega kłopot to wybucham śmiechem. Podmiany robię raz na miesiąc 10l i jak trzeba to mniejsza lub większa przycinka. Jak czasem mam więcej czasu to robię mniejsze podmiany raz na tydzień by mieć konewkę pełną wody do podlewania doniczkowych roślin.
+ akwarium jest na tyle stabilne, że nie muszę szyb czyścić bo nic na nich nie rośnie (ʘʘ)
Polecam 10/10 ja jestem happy
#akwarium #akwarystyka
I.....j - Leniwa niedziela, trochu na kacu jak to kurde kawaler w weekend hyhyhy to ż...

źródło: comment_1649007964eIkAA8jrKGa1Cf9XDcDx5k.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
:) Modne to chyba słowo klucz. Akwarium ma być jak najbardziej naturalne, a nie modne. Takie rzeczy są jak krasnoludki w ogródku - pasują do zbiornika, jak "świni siodło". To jest oczywiście moje zdanie - akwaria miałem przez ponad 30 lat. Tak, czy siak, zbiornik ładny, zwłaszcza rośliny, bo z ryb widzę głównie neony i razbory. Gratuluję.
  • Odpowiedz
@Agrodonk: Mi ta figurka sprawia wrażenie takiego zapomnianego pomnika gdzieś w mistycznym lesie i taki też był zamiar gdy to zakładałem. To np dla mnie mistrzostwo https://youtu.be/nqMRnA22c_s
Mimo to rozumiem Twój punkt widzenia no i dziękuje za dobre słowo.
Z ryb jest jeszcze bliżej nie określona ilość bystrzyków amandy z powszedniego akwarium i bojownik. Po dnie skradają się hordy krewetek red cherry
  • Odpowiedz
@Agrodonk: według mnie ten buda pasuje idealnie akwarium ma łapać cię za oczy, ma cały czas cię zaciekawiać co tam jest w środku, a budda nie rzuca się w oczy trzeba dokładnie przypatrzyć się żeby go zidentyfikować, poza tym jeżeli zależy ci na naturalności to tak mogą wyglądać wody gdzie często leżą w nich zatopione skarby :) albo śmiecie w których żyją sobie zwierzaki
  • Odpowiedz