Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem taką rozkminę, ale nigdy nie miałem odwagi tego przetestować. Czy system Windows ogarnie całkowitą zmianę sprzętu bez stawienia systemu od nowa?
Czyli tak: mamy komputer 1 i komputer 2.
Na komputerze 1 jest zainstalowany Windows, jest normalnie użytkowany, drugi pecet to nówka(kompletnie inna konfiguracja niż w "jedynce"). I teraz robimy taki myk, że wyciągamy dysk z komputera 1 i wrzucamy do komputera 2 i bootujemy z tego dysku. Odpali się system normalnie? Windows wywali niepotrzebne i zainstaluje właściwe sterowniki? Próbował ktoś? Od dawna miałem chętkę zrobić taki myk, z czystej ciekawości ale nigdy nie miałem okazji. Próbował ktoś?

#sprzet #komputery #komputer #informatyka #systemyoperacyjne #windows #pytanie #kiciochpyta
Zgrywajac_twardziela - Zawsze miałem taką rozkminę, ale nigdy nie miałem odwagi tego ...

źródło: comment_16489856598nfB7OyGc0XikmoqAofwgd.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zgrywajac_twardziela: Od 10 powinien się dać odpalić i dociągnąć drivery z netu. Robiłem już kilkanaście obrazów z hdd różnorakich laptoków i zawsze jak nie odpiąłem tego dysku od kompa a nie miałem ustawionego bootowania na swój hdd, to windows się ogarniał sam, mimo że były znaczące różnice w konfiguracji.
  • Odpowiedz