Wpis z mikrobloga

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Nic by mi nie przeszkadzały, ale te małe natręty panoszą się po całym domu i chcę się ich pozbyć stosując ostateczne rozwiązanie kwestii mrówkowej. Boraks, permetryna? Czy może jakieś dedykowane środki?
#mrowki
  • 12
  • Odpowiedz
@Kontestator: zrób im korytarz z soli do wódki, jak wypiją to podstaw patyczki to se gupi ryj rozwalą
a tak serio no nie mam pojęcia, ale jak mówisz ze ci nie przeszkadzają w ogrodzie tylko w domu to zrób krąg wokół chaty albo tuż przy szczelinach posyp
  • Odpowiedz
@Kontestator: granulat na mrówki do likwidacji gniazd. Co roku przerabiam temat u siebie. przesyp tam gdzie pojawiają się mrówki, do powtórzenia jakieś dwa razy na sezon. mrówki nie znikają od razu bo trutka działa wolno. Mrówki myślą, że to jedzenie i zanoszą do gniazda. Najwyraźniej nie skaża terenu na długi czas, bo nowe mrówki pojawiają się co roku.
  • Odpowiedz
@Kontestator: u dziewczyny zeszłego lata był problem z mrówkami to działało sypanie cynamonem w miejsca w których było ich najwięcej, trochę to trwało ale z czasem wyniosły się z domu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ThomasTrip: Właśnie tak sobie czytam i problem z powrotami jest jak się gdzieś gniazda satelickie pojawią. U mnie muszą siedzieć gdzieś w trawniku, bo ich w ogóle nie widać dopóki nie wchodzą do domu. Granulat jakiś z Brosa był już kiedyś sypany, ale nie było to rozwiązanie ostateczne. Chyba zrobię combo różnych środków pokrywających całą działkę to może podziała na dłużej.
  • Odpowiedz
@Kontestator: Panoszą się po całym domu bo dostały się do środka. Wysoka temperatura dostaje się z tej strony do gniazda, więc wychodzą na poszukiwania jedzenia. Jak będzie cieplej na zewnątrz (i nie dasz im jeść :D) to przestaną wyłazić, może jedynie na rójkę, jak napalone będą pchały się masą gdziekolwiek do wyjścia :D
Niestety to będzie się powtarzać więc najprościej będzie zabezpieczyć miejsca, w których wchodzą - pomoże Ci to też
  • Odpowiedz
@aresius: Dom ma kilka lat i za ogrzewanie wychodzi zgodnie z projektem, więc nie mam pojęcia którędy włażą. Jak się zastanowić to najsłabszym punktem będzie brama garażowa. Ale pojawiały się też z drugiej strony domu. Ale tam je chyba wytrułem, bo teraz już przychodzą tylko z jednej strony. Chociaż poprzednio pojawiły się latem. Nie wiem jak przechodzą przez 15 cm styropianu, ale dają radę.
  • Odpowiedz