Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #laptopy #komputery Panowie, ciekły metal to jest #!$%@? to. Piszę ten post bo po prostu jestem zadowolony z wyników jakie osiągnąłem na nisko-budżetowym lapku Lenovo Ideapad Gaming 3. Maszynka ma Ryzena 5 4600H i GTX 1650ti.

Przy oryginalnej paście w przypadku wyciskania na 100% w Wiedźminach i innych takich temperatura procesora dobijała do 100 stopni i zrzucał zegar, a grafika dochodziła do 70 stopni. Warto dodać że to przy dodanych nogach na tylnej części laptopa - więc miał lepszy dostęp do powietrza od spodu niż powinien. Wentylatory przy takiej sytuacji chodziły na 100%

Potem dałem tam GD007 (lepsze niż GD900/-1) i temperatury się właściwie nie zmieniły, procesor dalej dobijał do 100 stopni chociaż było mu dużo chłodniej w IDLE, grafika trochę spadła bo okolice 65, wentylatory dalej na 100%.

No i przyszedł czas na ciekły metal i taśmę kaptonową (ale można użyć dużo pasty termoprzewodzącej lub lakieru - do zamaskowania elementów na procesorze/grafice w razie gdyby ciekły metal miał wypłynąć na boki i grozić zwarciem). Niestety trzeba trafić z ilością bo zanim wszystko dobrze się stykało to dodawałem ciut więcej jakieś cztery razy. Ewentualnie udało się jednak osiągnąć maksymalnie 83 stopnie na procesorze przy długotrwałym (kilkugodzinnym) wysiłku na 100%, a grafika przy okazji też skorzystała bo nie przekroczyła jeszcze nigdy 60 stopni. Wentylatory chodzą 'na ucho' na jakieś 70-80% możliwości zamiast wcześniejszych 100%.

Polecam Magda Gessler
XkemotX - #pcmasterrace #laptopy #komputery Panowie, ciekły metal to jest #!$%@? to. ...

źródło: comment_1647605345t7eTflLTVI48KUoh7x5CA3.gif

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@gomjeden Jest miedziana więc ewentualnie wejdzie, zmieniając go wizualnie. Zajmie to jakiś dłuższy czas zanim wydajnośc spadnie, z 6-12 miesięcy. Wtedy zdejmuję chłodzenie, pozbywam się metalu jak mogę, ścieram papierem ściernym jak mogę żeby go wypolerować, no i nakładam znowu. Po tej operacji już nie będzie dalszych reakcji. Lenovo swoją drogą nie przestaje uznawać gwarancji na laptopa z powodu używania ciekłego metalu, oczywiście o ile nie rozwali on czegoś przez wyciek
  • Odpowiedz
@XkemotX: Zajebiście. Pamiętam jak kiedyś klientowi składałem w domu zestaw za 10K zł bo mnie prosił i wszystko cacy, chłodzenie wodne, wentylatory RGB, męczyłem się 2 godziny żeby wszystko pięknie było. Na końcu powiedział to jeszcze tylko niech mi Pan pastę wymieni bo kupiłem najdroższą jaka była na allegro i dał mi strzykawkę Grizzly.
Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że w ogóle jest takie coś jak ciekły metal i... pociekło po
  • Odpowiedz
GD007 (lepsze niż GD900/-1) i temperatury się właściwie nie zmieniły,


@XkemotX: Dałeś gówno do GEJmingowego laptopa to czego oczekiwałeś? :) Wrzuć fotki efektów przy następnym czyszczeniu po tym metalu.
  • Odpowiedz