Wpis z mikrobloga

Witam Mirasy postanowiłem, ze kupię sobie nowego iPhone. W grę wchodzą tylko iPhone 13 pro lub pro max. Mam kilka pytań.

1. Gdzie najrozsądniej rozglądać się za w/w telefonami? Jakieś sklepy RTV/AGD czy jakiś autoryzowany sprzedawca Apple.
2. Czy gwarancja 12 miesięczna obejmuje telefon kupiony w każdym sklepie?
3. Co dana gwarancja obejmuje?
4. Czy warto jest kupić dodatkowa gwarancje? (Jeśli tak to w jakim sklepie taka oferta jest najkorzystniejsza)
5. Jakiej firmy zabezpieczenia (etui, szkło hartowane, folie) są przez was sprawdzone i polecane?

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje.

#iphone #apple
  • 4
  • Odpowiedz
@xneitan: 1. Oficjalna strona producenta. W sklepach typu RTV AGD cena podobna, możesz znaleźć troszkę złoty taniej lub drożej.
2. Jeśli urządzenie jest nowe - tak.
4. Nie.
5. Spigen
  • Odpowiedz
@HASSAN_: +1

Punkt 1 dodam tylko - nie kupuj u randomowych sprzedawców na Allegro.
Ja się już przejechałem że kupiłem na FV23% a po 2 latach wbiła kryminalna że mam kradziony telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko renomowane sklepy lub apple.com
  • Odpowiedz
  • 0
Ogólnie to mam -1,5k zniżki w EuroAgdRtv ale widzę, ze nie maja w sklepie żadnego urządzenia tylko online, zadzwonię i spytam jak się uda to w 4,5k powinienem się zamknąć. Dzięki :)
  • Odpowiedz
@xneitan: Ja pro max kupiłem na allegro w sklepie avans, należy do tej samej spółki co media expert czyli TERG S.A. i jest autoryzowanym sprzedawcą Apple. Jeżeli chodzi o dodatkową gwarancję to trzeba dokładnie przeczytać owu, bo czasami okazuje się że są dość szerokie wyłączenia, których ubezpieczenie nie obejmuje i w większości jest to nieopłacalne. A jeżeli chodzi o szkoło i etui to kupiłem spaigena i na razie jestem zadowolony.
  • Odpowiedz