Wpis z mikrobloga

hej
poszukuję telewizora 55-58", który na razie będzie stał, a potem wisiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
skreślam wszystkie Philipsy ze względu na fatalną jakość wykonania i zerowe wsparcie xD
raczej optuję za Samsungiem lub Sony. interesuje mnie granie na PS3/PS4, a potem PS5/XSX. chciałbym grać bez lagów, gram tylko w single. potrzebuję minimum 4 portów HDMI, dobrego zasięgu do wifi i dobrej jakości matrycy. jeszcze lubię oglądać co nie co na Netflixie, HBO, przesyłam też często treści przez chromecasta.

co warto wziąć? OLED odpada niestety ze względu na wypalanie matrycy - korzystam z aplikacji, która raz dwa by to wypaliła xD. chyba że już OLEDY się nie wypalają. budżet bez ograniczeń, ale wiadomo, z rozsądkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tv #telewizor #telewizory #elektronika #elektronika
  • 25
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: bierz Samsunga z qled, najlepszy stosunek jakości-cena. Dodatkowo Samsung ma najlepszy customer support. Czasem nawet gdy ktoś uszkodzi np. TV to wymieniają na gwarancji. Wiem bo pracuje jako technik Samsunga od 8lat.
  • Odpowiedz
@rajdi: miałem zawsze aplikację, którą instalowałem na TV i na telefonie i później z poziomu dedykowanej przeglądarki na Androidzie przesyłałem dowolny obraz, który został wykryty przez aplikację, dało radę nawet reklamy transmitować xD
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: qled to dosyć nowa technologia produkcji matrycy, ale nie słyszałem jeszcze o przypadku wypalania. Zdarzyło się kilka sztuk z wada fabryczna w postaci cloudingu (jasnych albo ciemnych plam na ekranie) ale to wymieniają na gwarancji. Tak poza tym to jakby było mnie stać to sam bym brał takiego chociaż 55' w 8k. Dodatkowo te qledy mają jakies nowe oprogramowanie skalujace obraz do tych 8k, oraz dużo innych usprawnień technologicznych o
  • Odpowiedz
@limehit: @Notakaprawda: to jak z tymi QLED od Samsunga? dajcie więcej info, bo mnie zaciekawiliście tematem, a w internecie oczywiście ściek informacji, jaki to QLED jest cudowny, a kosztuje tyle co zwykły LED i nie chcę się naciąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: -czerń prawie jak amoled ale jednak nie do końca, trzeba postawić obok siebie qled i amoled żeby zobaczyć różnicę. Co do kątów widzenia jest dobrze, jednak im większy kąt tym bardziej widać żółta poświatę na białym, poza tym ok
  • Odpowiedz