Wpis z mikrobloga

#excel #pytanie
Czy ktoś wie jak zrobić w excelu formułę/funkcję tak aby data występująca w danej kolumnie dodana po raz drugi na ten sam dzień zaznaczała się na czerwono, ale tak aby nie zmieniać wyglądu poprzedniej komórki ze starą datą, albo wyświetlała popup z ostrzeżeniem że nie można dodać poraz drugi tej samej daty?
  • 11
@brak_nicku: Chodzi mi o to że gdy ktoś w danej kolumnie drugi raz dodaje tą samą datę (drugi wyjazd na dany dzień), ta wartość którą właśnie wprowadził była czerwona.
Da się to zrobić warunkowym ale na podświetlanie obu na czerwono, a chodzi mi o tylko tą nową :)
Da się to zrobić warunkowym ale na podświetlanie obu na czerwono, a chodzi mi o tylko tą nową :)


@Floyt: Powiedzmy, że masz tę datę w A1 a te nowe nowe mogą się pojawić poniżej w zakresie od A2 do A10. Wówczas dajesz formatowanie warunkowe na ten nowy zakres z opcją formatowanie "Równa się" i tu możesz adresować do A1. Wtedy druga i każda następna taka sama data w zakresie A2:A10
@Floyt:

Da się to zrobić warunkowym ale na podświetlanie obu na czerwono, a chodzi mi o tylko tą nową :)


Błąd. Prostą formułą typu (jeśli zaznaczony jest powiedzmy zakres A2:A1000):

=PODAJ.POZYCJĘ(A2;$A$1:$A1;0)

Zaznaczysz tylko drugie i kolejne wystąpienia
@1001001: Po pierwsze - niewiele z tego zrozumiałem
Po drugie - chodzi mi o to żeby ktokolwiek dodający taką samą datę w kolumnie A, poniżej A3309 (tutaj mam dzisiejszy dzień) czyli zduplikowany wyjazd na dany dzień miał swoj wpis od razu na czerwono, i tylko ten swój wpis.
Sorry, może nie umiem tego wytłumaczyć, ale znam tylko podstawy excela.