Wpis z mikrobloga

@jazmojegopokoju: według mnie Ukraina nie padnie, ale Kijów może zostać przejęty. W każdym razie bez dogadania się niestety ta wojna potrwa kilka lat, Ukraina będzie gospodarczym trupem na miarę najbiedniejszych krajów azjatyckich typu Afganistan.
ta wojna potrwa kilka lat, Ukraina będzie gospodarczym trupem na miarę najbiedniejszych krajów azjatyckich typu Afganistan.


@mmafame: Przecież Ukraina ma PKB na osobę na poziomie 4000$ czy coś takiego, Rosja ma dużo więcej do stracenia :-)
@AShans: ja bym powiedział że są odpowiednio manipulowani, wykorzystywani. NATO nie jest jeszcze gotowe na konflikt z Rosją, szczególnie po ostatnich 10 latach gdzie cała Europa ucinała fundusze na zbrojenia a teraz jeszcze po covidzie nasze gospodarki ledwo zipią. A więc NATO postanowiło że zada Rosji jak największe straty militarne za pomocą żołnierzy Ukrainy, Ziełiński tak samo o tym wspominał gdy NATO odmówiło stworzenia NF zone. A więc Ukraina jest skazana
@Togira_Ikonoka: potrafią tylko farmerzy latają z javelinami/nlawami na które Ukraine nigdy nie było stać w takich ilościach. Europa oddaje Ukrainie cały sprzęt przeciwpancerny oraz manpadsy. Zestaw Javelin czyli wyrzutnia + pocisk to 125k + 80k $ od sztuki, zestaw nlaw od UK to około 100k zielonych.
@Togira_Ikonoka: javeliny,nlawy to najlepsza broń przeciwpancerna oraz najbardziej mobilna, kilku terytorialsów zajmuje miejsce około kilometr od drogi, grzeje salwę z kilku wyrzutni, pakują się do auta, ucieczka, powtórka w innym miejscu. Za każdym razem niszczysz kilka pojazdów opancerzonych, te pociski przebijają wszystko. Problem w tym że są drogie i szybko schodzą, dlatego całe NATO oddaje praktycznie wszystkie swoje zapasy i kieruje je do Ukrainy.

Na Wschodnim froncie już ich nie mają,
@Noiceno: zawsze mnie ciekawiło jak wygladają starcia na południu lub w strefie ATO. Nie widziałem żadnego starcia wojska liniowego itd. Z tego co mi wiadomo do zdobycia miasta tej wielkości trzeba większych sił i dużo czasu albo takich sił jakie rosjanie używają na CAŁEJ ukrainie aktualnie. Głodzić będą? To w sumie tłumaczy czemu przyjmujemy dzieciaki baby itd tak masowo .
@Togira_Ikonoka: duże miasta możesz zdobyć tylko poprzez okrążenie i głodzenie ludności w środku, utworzenie korytarzy humanitarnych aby ludność cywilna mogła się wydostać. Nie ma innej opcji aby zająć 4 milionowe miasto. Na froncie południowym oraz wschodnim Ukraina zbiera łupnia, cały front jest w trakcie załamywania. A to tutaj Ukraina ma dwie największe elektrownie jądrowe, dostęp do morza, największe złoża surowców, najlepsze ziemie rolne. Utrata tych terenów przez Ukraine jest równoznaczna z
iśmy tyle szczęścia. Ukraina dostaje sprzęt warty miliardy $, praktycznie wszystkie mlawy/manpady które mamy w Europie oraz wywiad 24/7. To że Ukraina jeszcze się trzyma to zasługa tylko NATO


@Noiceno: owszem, ale uważam że jak by było na odwót i to ruskim dać taką technologie, to by dopiero do siebie strzelali xD
@jazmojegopokoju: Rozbicia militarnego Ukrainy się zupełnie nie boję. Nawet gdyby Rosjanie rzeczywiście zaczęli mieć sukcesy (w co wątpie) to NATO by eskalowało swoje działania. Bardziej się boję tego, że Ukraińcy się ugną politycznie i zaakceptują pokój rezygnując z Krymu i Donbasu.
Czy tylko ja się boję, że Rosja w końcu zgniecie Ukrainę?


@jazmojegopokoju: na wykopie tutaj duży optymizm ale niestety liczebność armii jest tak duża, ilość helikopterów, myśliwców, czołgów - niestety przewaga Rosji jest ogromna. Jeden Ukraiński samolot musiałby niszczyć 10 wrogich a każdy ukraiński żołnierz zabijać po 5 Rosjan. Takie K/D ratio jest nie do osiągnięcia moim zdaniem, choćby nie wiadomo ile sprzętu mieli Ukaińcy i jak wysokie mieli morale to