Wpis z mikrobloga

Podoba mi się ten obrazek, idealnie pokazuje co się dzieje na wykopie ostatnimi czasy.
Kibicuje ukraińcom i jestem za tym, żebyśmy pomogli uchodźcom w potrzebie, ale jak Pinokio gada, ze na każdego mają dać 1200zł rodzinie, która go utrzymuje a przyjechało tu do nas około 500k (stan sprzed 2 dni) to matematykę pozostawiam Wam... paliwo już gdzieniegdzie przekracza 7zł, inflacja zapieprza w niesamowitym tempie a teraz rozdamy kolejne miliardy złotych miesięcznie
a młody polak? Jest w dupie jeszcze głębszej niż wcześniej... mieszkania na pewno nie stanieją przy takim napływie uchodźców, mnóstwo z nich zostanie tutaj i poszuka pracy (z jednej strony to dobrze, z drugiej znowu zatrzyma wzrost płac w pewnych sektorach bo panie Areczku mamy Dimę na pana miejsce)

#ukraina #przegryw
Szczuroskoczek_ - Podoba mi się ten obrazek, idealnie pokazuje co się dzieje na wykop...

źródło: comment_1646514258pgCDu5qs5u91Vf0ue2LrGN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Szczuroskoczek_: Niewielu nawet zdaje sobie sprawę z tego, że manat turkmeński jest wart więcej niż złotówka. Jakieś gówno państewko, 6 milionów mieszkańców, silniejsza waluta od PLN. Nasza gospodarka jest po prostu żartem środkowej Europy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Szczuroskoczek_: mnie też jechali jak zrobiłem ostatnio parę wpisów o tym, najgorsze, że to się obróci przeciw samym uchodźcom bo teraz pomoc jest aż nadto szeroka, a za kilka tygodni ludziom się znudzi, albo odechce jak zabraknie im kasy i środków dla uchodźców zacznie brakować. W kolejnych miesiącach Polakom zaczną doskwierać narastające problemy gospodarcze, a gdy społeczeństwo polskie zobaczy, że Ukraińcy są traktowani priorytetowo przez pracodawców i programy socjalne państwa, to
  • Odpowiedz
@Szczuroskoczek_: mi sie wydaje ze to tez moze byc po prostu czyms w rodzaju inwestycji. Wiadomo ze sie pomaga tym ludziom, ale tez odczucie jakie wywola na nich te jakby dobroczynnosc polski moze sprawic ze wielu z nich zechce tu zostac i bedzie pracowac.
  • Odpowiedz
@Jegwan: Nie chcę mi się nawet tłumaczyć Tobie tego, że chodzi mi o fluktuacje walutowe w czasie trwania wojny, co wyraźnie zaznaczyłem na screenie. Gdybyś to zrozumiał to prawdopodobnie nie wrzuciłbyś jena #!$%@?ącego procentowo do góry.

Ale nie rozumiesz nawet takich podstaw i chcesz podjąć na siłę dyskusje? Po co? Pewnie sam nie wiesz.

Po prostu dodam Cię na czarno, nie widzę lepszego rozwiązania.
  • Odpowiedz