Wpis z mikrobloga

878 + 1 = 879

Tytuł: Folwark Zwięrzęcy
Autor: George Orwell
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 83-7001-244-2
Pan Jones, właściciel Folwarku Dworskiego, zamkną na noc drzwi kurników, wypił jednak zbyt wiele i dlatego zapomniał o deskach tarasujących szczeliny pod progiem.


Książka która chyba jest w starter-paku tego tagu. Antyutopia i pozycja obowiązkowa obok 1984 czy Nowego Wspaniałego świata.
Różni się jednak od tych pozycji znacząco. Po pierwsze jest weselsze, użycie zwierzątek ustawia nas na myślenie o tym jak o bajce.
Jest też według mnie ważniejsza od nich bo pokazuje proces przejścia z systemu dworskiego w komunistyczny.
Wszystko dzieje się płynnie i czytelnik jako obserwator skondensowanej akcji widzi niegodziwości i chciwość świń.
Jednak nie mogę powiedzieć by świnie te były jako takie złe. One na prawdę wierzyły w idee animalizmu, tylko że jak raz się skłamie to potem trzeba kłamać więcej i więcej i wierzy się w to i jest coraz gorzej.
Mogę polecić każdemu i pamiętajmy robić kopie rzeczy zanim ktoś przyjdzie na stodole wymaluje coś sprzecznego z tym co było zaraz po powstaniu.

Mój egzemplarz jest stary i poza pieczątkami z których wynikało że był w czymś co pachnie biblioteczką zakładową na zakładzie mojego dziadka i kilkoma małymi papierkami między stronami miałem jeszcze poważne rozklejenie się jej. ciężko to się czytało w pociagu

#trojmiasto poleccie jakiegoś dobrego i taniego introligatora (trudne słowo)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturapieknabookmeter
wytrzzeszcz - 878 + 1 = 879

Tytuł: Folwark Zwięrzęcy
Autor: George Orwell
Gatunek: l...

źródło: comment_1646343677QTy3GQCo7JQpl18ypYPtbE.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz