Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam swoją działalność. Rozliczam się ryczałtowo, płacę niski ZUS (orzeczenie). Pracuję dla jednego klienta - wiadomo: obu bardziej nam się oplaca B2B niż zlecenie czy tym bardziej UoP. Pracę mam całkowicie zdalną. Mam ochotę spakować się i wyjechać na rok - dwa w jakieś miłe, ciepłe miejsce. Nie chcę jednak przenosić działalności, po prostu z różnych powodów opłaca mi się rozliczać w Polsce. I teraz pytanie: czy z punktu widzenia ZUS oraz US jest wszystko jedno, gdzie mieszkam, jeśli regularnie opłacam należności tym instytucjom? Czy np. mogę nie mieszkać w Polsce 5 lat, nie mieć tu adresu zamieszkania (korespondencyjny zaś na wirtualne biuro, gdzie mi wszystko skanują i wysyłają na e-mail) a regularnie rozliczać się z podatków i ubezpieczeń społecznych? Pytam tylko z punktu widzenia ZUS/US, bo kraje, które rozważam nie mają problemu z tym, że ktoś pracuję zdalnie i rozlicza się w swoim macierzystym kraju.
#zus #prawo #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621b72a887139da1d20c455c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 3