Wpis z mikrobloga

Mirki kojarzy ktoś może nazwę gry na #nes podobną do Mario, która rozgrywała się w nocy? Wydaje mi się, że walczyło się jakimś magiem w kapturze lub przeciwko magom. Pamiętam, że gra włączała się na mojej grze telewizyjnej jak uruchomiłem ją bez kartridża. Gra telewizyjna (konsola) miała postać szarej klawiatury, dodatkowo była myszka i pistolet, na dodanym kartridżu były gry edukacyjne po angielsku, "panda" - hack Mario, jakaś arabska nauka pisania i pewnie coś jeszcze, ale nie pamiętam.

#pegasus #konsole #retrogaming #snes #nintendo
  • 13
@Victoremque: trochę mało info. Gra "jak Mario" to znaczy, że platformówka gdzie skakałeś na przeciwników? Czy miałeś jakieś bronie? Power-upy? I czy była to jakaś pełnoprawna gra czy sprawiała wrażenie chińskiej popierdólki dodanej w zestawie z klawiaturą?
  • 0
@mirindo Wydaje mi się, że chodziło się takim ludzikiem lub strzelało do takich ludzików jak na załączonym screenie tylko tam były koloru fioletowego lub innego podobnego (to screen z finał fantasy na NESa, ale to nie ta gra). Pamiętam też że skakało się po takich platformach, w tle panował czarny kolor. Były tam jakieś moce i różdżka na wyposażeniu. Niestety zbyt wiele nie pamiętam, bo to było pewnie z 20 lat temu.
Victoremque - @mirindo Wydaje mi się, że chodziło się takim ludzikiem lub strzelało d...

źródło: comment_1645564825Q12LN8WAkKZi9mAucui9kS.jpg

Pobierz
@Victoremque: sprawdź sobie materiał z arhn.eu: https://youtu.be/lpoytsB5puc
Najpewniej ta gra to software stworzony przez chińskich developerów na przełomie wieków. Takich tytułów była cała masa, z ciekawszych tytułów można znaleźć demake Final Fantasy 7, Chrono Triggera, Mario Kart Fighter czy Somari ( ͡° ͜ʖ ͡°)